Slavnosti skla

Typ článku: Muzea a výstavy

Datum vložení: 09. 08. 2011

Tavení skla dřevem místo konání: Deštné v Orlických horách 5. -7. srpna 2011


Unikátní postup tavení skla dřevem předvádějí zájemcům skláři v Deštném v Orlických horách na Rychnovsku.

Uprostřed vesničky v Orlických horách na dvoře za muzeem už od pátku probíhají Slavnosti skla v obrovské peci mizí jeden špalek dřeva za druhým a s tím jak mizí kupy dřeva tak se rozpaluje pec, v které  je roztavená sklovina připravena na nabrání mistrem sklářem. Na dlouhé píšťale se nejdříve objeví kulička skla. Několik nádechů a postupně kulička získává tvar malého skřítka a nebo džbánku , jaký se používal za dob knížat a králů na bohatém stole.

Další zastavení patří ukázkám výroby nádherným skleněným šperků kdy uvnitř skloviny je malý kousek zlatého a nebo stříbrneho papírku , šperk tím dostane nádech luxusu.

Kdo se nechce pouze dívat a sám si chce vyzkoušet práci se sklem je připraveno sklo na mozaiku,  zdobení vánočních ozdob pro každého zájemce , broušení skla a mnoho dalších možností. Každý si pak domů odnáší výrobek opracovaný vlastníma rukama.

 Takto probíhal pátek a sobota v neděli pak byla velká aukce výrobků vyrobených při této slavnosti.Autor: salajda - Autor z oblibeny.cz

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.