Divadlo Kámen: Dopis poslaný poštou (premiéra)

Typ článku: Divadlo a programy

Datum vložení: 11. 02. 2015

Ve čtvrtek 12. února 2015 uvede Divadlo Kámen svou 26. premiéru. Hra nese název DOPIS POSLANÝ POŠTOU a má dva podtituly (první: detektivka o nahlížení do jiných světů a jiných poštovních systémů; druhý: osudová setkávání, nenadálá propastná přátelství, moderní česká poezie, rozlitá kolomaz). Autorem scénáře i režie je Petr Odo Macháček.


 Hlavním specifikem nové hry je bohatý výskyt čtené poezie, převážně moderní české. Básně sice nejsou vždy zřetelně slyšet, protože se protkávají s událostmi na jevišti, ale i přesto jsou zásadní složkou představení. Jejich autory jsou Jan Vladislav, Jan Nedbálek a Pavel Chroustjazz Votický. Zní i žalmy a další staré texty.

„Jedním z úkolů čtených básní je rytmizace představení, podobně jako kdybychom použili hudbu. Básně zároveň rozvíjejí a obohacují motivy, vize, představy,“ upřesňuje režisér divadla Petr Odo Macháček.

Jednou ze zajímavostí je, že partnerem inscenace je Lenka Izsák a její salón MiaBella (http://www.miabella.cz), který se zaměřuje na šití dámských šatů s retro půvabem. Modely Lenky Izsák, jejichž základem jsou sukně v kolovém tvaru, vycházejí z módy 50. let 20. století, jsou ovšem přizpůsobeny tak, aby byly nositelné i v dnešní době, například mají délku nad kolena.

Některé další zajímavosti včetně vysvětlení názvu a podtitulů inscenace jsou k dispozici na stránkách Divadla Kámen na internetové adrese http://www.divadlokamen.cz/a/dopis_poslany_postou_premiera_2015.htm a také v rozhovoru s Petrem Odo Macháčkem na adrese http://www.divadelni-noviny.cz/divadlo-kamen-postrehy-no-6.

 

Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry. Představení otevírají prostor pro vícedimenzionální zážitky, svobodnou interpretaci a nevyhnutelný humor.

 

Premiéra je již VYPRODANÁ. Druhá premiéra se uskuteční 12.března 2015. Vstupenky objednávejte na e-mailu vstupenky@divadlokamen.cz nebo na tel. 606 167 399.

 

www.divadlokamen.cz Autor: Divadlo Kámen

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.