Propagace na Oblíbený.cz

Rozšířené vyhledávání

Přidej akci Kulturní akce Tipy na výlety Dnešní akce Akce v Praze Články o kultuře

Soutěže o vstupenky

Věrnostní program

Hudební skupiny

Hrady a zámky

The Wombats české fanoušky nešetřili, neúprosně drancovali kotel od začátku do konce

Typ článku: Hudba a hudební akce

Datum vložení: 20. 11. 2015

The Wombats české fanoušky nešetřili, neúprosně drancovali kotel od začátku do konce Kolem tisícovky lidí přišlo 17. listopadu oslavit 26. výročí dne boje za českou svobodu a demokracii do pražského Lucerna Music Baru, kde toho dne vystupovali britští The Wombats. Ti přijeli do české metropole představit svoje nové album Glitterbug.


 Řada návštěvníků koncertu se radovala hned dvakrát – spolu s The Wombats měli totiž vystoupit v Čechách oblíbení Team Me. Norská kapela si však dopřála „luxus“ rozpadnout se během turné, a tak za ně na poslední chvíli zaskočili čeští Sunflower Caravan.

 

Zprvu vlažné publikum neslibovalo během předkapely žádný velký kotel, když však na pódium vtrhlo očekávané britské trio, dav pod pódiem vypadal, jak kdyby dostal elektircké šoky. The Wombats odstartovali show songem Give Me A Try z nové desky, následovala známá pecka Jump Into The Fog z předchozího alba This Modern Glitch. V té chvíli fanoušci definitivně propadli kouzlu indie-rockové trojky z Liverpoolu, a až do konce koncertu jí svoji přízeň dávali najevo nadšeným zpěvem, ovacemi i tancem.

 

A tak to bylo vlastně po dobu celého koncertu. The Wombats zkrátka nelze nic vyčíst, zároveň ale show nenabídla žádný zásadní highlight. Kapela prostě od první skladby rozjela divoký nářez a nezastavila se až do posledního tónu. Vytknout se nedá ani výběr písní, na přetřes samozřejmě přišla především novina Glitterbug, byla ale spravedlivě ředěna hity z předchozího alba The Modern Glitch. Nejbouřlivější ovace tak sklidily songy jako Tokyo (Vampires and Wolves), 1996, či Techno Fan. Došlo ale i na ještě starší kousky z první řadovky A Guide to Love, Loss & Desperation jako Kill The Director nebo Moving To New York.

 

Fanoušci se v závěru dočkali také přídavku, The Wombats se nechali zlákat zpět na pódium Lucerna Music Baru neutuchajícími ovacemi a svým věrným jako bonus zahráli pomalou Isabel i první singl Greek Tragedy z nové desky a rozloučili se starým dobrým hitem Let’s Dance To Joy Division.

 

Ačkoliv toho žádný z trojky kytarista a zpěvák Matthew Murphy, bubeník Dan Haggis a baskytarista Tord Øverland-Knudsen moc nenamluvili, show oplývala nebývale skvělou atmosférou, a z kapely prýštila pozitivní energie, kterou si předávala se stejně nabitým publikem. Obě strany neúnavně pařily od začátku do konce, takže skóre fanoušci versus kapela skončilo vyrovnaně 1:1.

 

Od revoluce se mnoho věcí změnilo, některé však zůstávají naštěstí neměnné. Stejně jako v roce 1989 doprovázela hudba a zpěv známých českých muzikantů sametovou revoluci, o 26 let později se den boje za svobodu a nezávislost opět slavil za hudebního doprovodu. Ve Velké Lucerně to jako každoročně rozbalili J.A.R., v nedalekém Rock Café dostaly prostor mladé kapely. Kdo ale vyrazil na The Wombats, určitě nelitoval.

 

Autorka: Marta Pušová


The Wombats české fanoušky nešetřili, neúprosně drancovali kotel od začátku do konce  The Wombats české fanoušky nešetřili, neúprosně drancovali kotel od začátku do konce  The Wombats české fanoušky nešetřili, neúprosně drancovali kotel od začátku do konce  

Autor: Pája Hartmanová - Autor z oblibeny.cz

Přidat článek

Přidat příspěvek do diskuse

Vaše jméno:
Příspěvek:
smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík
Pro vkládání aktivních odkazů musíte být přihlášen.
Antispam: do kolonky zadejte součet (plus) čísel tři a jedna (zadejte číslovku)
   

Diskuse o článku The Wombats české fanoušky nešetřili, neúprosně drancovali kotel od začátku do konce

U článku není žádný komentář

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.

 

Doporučujeme:

 

Jste sportovci nebo rádi relaxujete? Pak pro Vás máme nabídku na příjemně strávené chvíle nedaleko centra Brna. Udělejte něco pro svoji pohodu a navštite masáž Brno. budete zahrniti péčí, láskou a odejdete s příjemným pocitem.

© 2008 - 2012 oblibeny.cz • webdesign toprecepty.cz • created by j-soft.cz

Kontakty, o webu • Mediální partneřiFacebook