Galerie NaVíc, stálý projekt, který bude pomáhat dětem

Typ článku: Kulturní akce

Datum vložení: 13. 03. 2016

Galerie NaVíc, ojedinělá virtuální výstavní síň, vznikla pro podporu české nadace Naše dítě, která již 22 let pomáhá, nejen hendikepovaným dětem. Nápad na založení galerie se zrodil v hlavě ostravského uměleckého fotografa Lumíra Žemly. Po spojení se s filmovou režisérkou Evou Toulovou, dostává jeho nápad reálnou podobu.


Žemla šel za svým cílem s představou nejen pomoci potřebným, ale také s myšlenkou dostat mezi lidi originální umění: „Představte si, že Vám doma visí na zdi originální fotografie a navíc se na ni díváte s pocitem, že jste někomu pomohl. No není to krásné?“ říká o svém záměru Lumír Žemla.

Hlavním cílem Galerie NaVíc je samozřejmě charitativní činnost, ale také snaha o představení nadaných autorů široké veřejnosti. Každý z autorů bude moci v galerii vystavovat po dobu dvou měsíců. A lidé nejen, že si po uplynutí období budou moci prohlédnout nová díla, ale také přispět na charitativní účely. Za svůj příspěvek, si z vystavených fotografií vyberou jednu, jako poděkování. Fotografie bude dodána přispěvateli v tisku. V plánu je u nejúspěšnějších fotografií, zavést stálou expozici - dvoranu slávy. U každé z vystavených fotografií bude uváděna celková částka, kterou bylo na projekt přispěno. Galerie NaVíc se bude také účastnit různých benefičních akcí nadace, kde bude možnost přispět přímo na místě a hned si fotografii odnést domů.

„ Když mi Lumír o projektu vyprávěl, přišlo mi skvělé, že se v něm myslí na všechny – pomůže se nadaci, přispívatel získá originální fotografii a fotografové zase mají jedinečnou možnost propagace. Byla by věčná škoda tento skvělý projekt nezrealizovat.“ uvedla režisérka Eva Toulová, která projekt produkčně zaštítila.

A mnoho dalších zajímavostí čeká na návštěvníky této internetové galerie, například pravidelné vydání galerijních novin, kde se lidé každé dva měsíce dozví více o vystavovatelích a také o tom, jak se galerii daří. Další zvláštností bude změna prostředí. Prostor bude na začátku šedivý a dle příspěvků bude virtuálně vzkvétat a měnit svou vizáž. Je nutno také vyzdvihnout, že veškerá činnost této galerie je čistě volnočasovou aktivitou všech, co v galerii působí. 

Galerie svůj provoz oficiálně zahájila 12.3.2016 v 15 hodin, křestem v Klubu Joe /Revoluční 655/1, Praha 1/. Křtiteli byli - herečka Barbora Mottlová, zpěvák Jaro Smejkal a ředitelka nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová.Autor: alena Nová

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.