FOTOJATKA budou servírovat vybrané fotospeciality

Typ článku: Fotografování

Datum vložení: 01. 04. 2010

Ve dnech 8.–11. dubna se po roce vrátí do Českých Budějovic festival tvůrčí fotografie FOTOJATKA, kteerý přiblíží divákům tvorbu současné špičky české a světové tvůrčí a dokumentární fotografie. Festival tak již tradičně učiní nezvyklou formou – promítáním na plátno s hudebním podkladem. Fotopromítání se jako obvykle osobně zúčastní někteří z prezentovaných autorů, s nimiž budou mít diváci možnost po projekcích diskutovat.


Zahraniční autoři jsou letos v mírné převaze: Antonín Kratochvíl (USA), který je světovou legendou novinářské fotografie. Anja Jensen (Rakousko) a Mitra Tabrizian (Írán/Velká Británie) reprezentují současný proud aranžované fotografie v duchu prací Gregory Crewdsona, Chema Madoz (Španělsko) překvapí diváky svými vtipnými a hravými zátišími, Christopher Herwig (Kanada) zase svou sérií neobvyklých postřehů z cest po zemích bývalého SSSR. České a slovenské barvy tentokrát zastoupí Evžen Sobek, Tomki Němec a Michal Novotný odlišnými přístupy a tématy dokumentární fotografie, se svým konceptuálním cyklem Stars se představí slovenský autor Pavel M. Stejskal.

Poprvé se festival vydá také do fotografické historie a uvede proslulé, sto let staré barevné fotografie Sergeje Prokudina-Gorského, který v letech 1905–1915 nafotil všechny kouty carského Ruska ranou technikou barevné fotografie.

Kromě pátečního promítání v kulturním centru Bazilika nabídnou Fotojatka ve čtvrtek od 20.00 hod. venkovní promítání v ulicích města. Sobota bude patřit workshopům, které povede několikanásobný držitel cen World Press Photo Jean Revillard (Švýcarsko) a známý fotograf slovenské nové vlny Miro Švolík. Sobotní večer zakončí přednáška Jiřího Siostrzonka a koncert skupiny Smutný Karel v Solnici. Pro děti od 0-12 let bude v neděli připravena netradiční fotografická dílna.

Festival se koná pod záštitou primátora Mgr. Juraje Thomy a za finančního přispění města České Budějovice. Finanční podporu poskytlo i Ministerstvo kultury ČR.

Veškeré informace o autorech, festivalu, workshopech a dílnách najdete na www.fotojatka.cz. Ozvěny festivalu budou mít možnost zhlédnout i diváci v dalších městech České republiky.

Kontaktní osoba: Barbora Čepičková, bara.cepickova@email.cz, 776 325 440Autor: Bára Čepičková

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.