Největší baletní soubor na světě Bolšoj balet s Alexejem Ratmanskym premiérově v Evropě.

Typ článku: Divadlo a programy

Datum vložení: 04. 04. 2010

Distribuční společnost Aerofilms nabídne českým divákům další výjimečný umělecký zážitek - přenos baletu z Velkého divadla v Moskvě – Bolšoj Těatru!


Velké divadlo uvede poprvé ve své historii přenos své inscenace do kin přes satelit.
Pro tuto výjimečnou událost si vybralo tradiční kus ze svého repertoáru - Plameny Paříže, ale v novém nastudování současného ředitele Baletu Velkého divadla Alexeje Ratmanského, který je novou choreografickou hvězdou vycházející z Ruska. Alexej Ratmanskij je již jedním z nejvyhledávanějších choreografů na světě, jeho balety mají v repertoáru i nejprestižnější soubory v Americe a Evropě. Ratmanskij je v současné době i rezidentním choreografem American Ballet Theater (ABT).
České publikum dosud nemělo možnost se s jeho prací seznámit!

 

Přenos baletního představení Velkého divadla v Moskvě budou moci čeští diváci shlédnout ve středu 31. března od 20 hodin, tentokráte pouze v Domě kultury v Ostravě.

 

Na jevišti se objeví více než 130 tanečníků!

Diváci uvidí řadu těch nejlepších současných tanečníků – v hlavních rolích vystoupí Natalia Osipova, Denis Savin, Ivan Vasilijev a Nina Kaptsova.
Balet bude doprovázet Symfonický orchestr Bolšoj Těatru pod vedením Pavla Sorokina. Autorem hudby je ruský skladatel Boris Asafjev.

 

Plameny Paříže měly premiéru v Marijínském divadle v tehdejším Leningradě, v choreografii Vasilije Vajnonena, kdy v hlavních rolích vystoupili Natalia Dudinská, Konstantin Sergejev a Vachtang Čabukiani. Hned v následujícím roce se dočkal premiéry i v moskevském Bolšoji s hvězdným obsazením: Alexejem Jermolajevem a Marinou Semenovou.

 

Děj baletu se odehrává během Velké francouzské revoluce v 18. století, ale měl představovat širší historický rámec dění v Sovětském svazu ve 20. a 30. letech. Představení bylo poprvé uvedeno v předvečer 15. výročí Velké říjnové revoluce.Balet o dvou dějstvích; délka: 2 hodiny a 15 minut, včetně přestávky.

 

Choreografie – Alexej Ratmanskij
Skladatel – Boris Asafjev
Tančí: Jeanne – Natalia Osipova; Jerome – Denis Savin; Phillipe – Ivan Vasilijev; Adeline – Nina Kaptsova

 

Šéfdirigent – Pavel Sorokin
Orchestr – Symfonický orchestr Velkého divadla
Scénografie – Ilja Utkin, Jevgenij Monachov
Kostýmy – Jelena Markovskaja
Světelný design – Damir Ismagilov
Hudební dramaturgie – Jurij Burlaka

 

Vstupné na tento přenos je 300,- Kč.

 

Podrobné informace o přenosu naleznete na www.aerofilms.cz – Alternativní obsah. Držitelem licence pro přímý přenos do ČR je Aerofilms, s.r.o.

Česká participující kina: Dům kultury / Ostrava, www.dkmoas.czAutor: taita2 - Autor z oblibeny.cz + tiskové zprávy pořadatelů

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.