Koniklecy rozkvetly - jaro je tu !!!

Typ článku: Příroda a zvířata

Datum vložení: 04. 04. 2010

Koniklec je nádherná chráněná rostlinka, která kvete vždy na přelomu března a dubna.


Tak jako každý rok vykvetly i letos v Brně nedaleko sídliště na Kamenném Vrchu kolonie Konikleců velkokvětých.

 

Statisíce květů každoročně barví stráně přírodní rezervace v těsné blízkosti jednoho z Brněnských sídlišť. Je skoro zázrak, že se něco tak krásného může vyskytovat volně v blízkosti velkého města.

 

Snad zase příští rok Koniklecy rozkvetou

Naštěstí návštěvníci většinou respektují pravidla ochrany rostlin, nešlapou mimo vychození cesty a chovají se k této nádheře šetrně. Najdou se sice i takoví, kteří nechávají po louce pobíhat své čtyřnohé přátele a také lidé, kteří jsou schopni kvůli hezké fotografii poničit nemalé množství rostlin, ale naštěstí ohleduplných lidí je stále většina. A tak se dočkáme snad i příští rok.Autor: taita2 - Autor z oblibeny.cz + tiskové zprávy pořadatelů

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.