Dostaveníčko s Williamem Shakespearem

Typ článku: Divadlo a programy

Datum vložení: 15. 04. 2010

20. dubna 2010 od 19 hodin zazní v kavárně Hálkova divadla v Nymburce nejznámější sonety slavného dramatika.


Shakespeare ve svých Sonetech neříkal nic nového, jeho výjimečnost spočívá v tom, jak to řekl, tvrdí Martin Hilský, uznávaný odborník na klasika anglické literatury a zároveň nejvydávanější překladatel jeho děl v posledních letech.
 

Sonety nám připomínají, že nebyl pouze autor her, ale také brilantní básník. Přesvědčit se o tom může i nymburské publikum. Stačí v úterý 20. dubna v 19.00 hod. zajít do kavárny Městského divadla Nymburk. Ochutnávku z celkem 154 sonetů pro nymburské publikum vám naservíruje řada účinkujících, většinou herecky spjatých s divadlem. Autorem scénáře je pro účely tohoto pořadu sestavená tvůrčí skupina Amálky Votrubové, Pavla Douděry a Aleše Misaře. Společně s nimi vám vybrané sonety představí Miky Mejstřík, Věra Dittrichová, Tomáš Fürbacher, Milan Hanuš a Dan Plachý.
 

Nemíníme uvést čistě jen přehlídku recitátorů; v koncepci se chystáme užít různé osvěžovače, sonety kupříkladu budou „rozpohybované“ a bude je provázet i hudební složka, renesanční kytara Jiřího Chvojky st., protože na kavárně lze setřít rozdíl mezi hledištěm a jevištěm, tudíž divák lehko vtažen do děje. Tato vymoženost komorní scény ocení ještě víc, až mezi nás zavítá jeden neočekávaný a velmi vzácný host.
 

Nechte se tedy překvapit a využijte na dubnový večer možnosti dostaveníčka s klasikem. I na divácké podpoře záleží, zda vám v budoucnosti zprostředkujeme více takových setkání s génii.
 


 

Aleš Misař
 Autor: Lukáš Kadava

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.