Výlov Bohdanečského rybníka

Podobné akce

Účinkující: Rybáři

Typ akce: Volný čas a výlety

Zahájení: 28. 10. 2016
Ukončení: 29. 10. 2016

Popis akce

Výlov Bohdanečského rybníka 2016
Rybniční hospodářství Lázně Bohdaneč vás zve na tradiční výlov Bohdanečského rybníka, který se koná v pátek 28. října od osmi do patnácti hodin a v sobotu 29. října od osmi do dvanácti hodin.

Prodej čerstvých ryb bude probíhat oba dva dny. Na hrázi můžete v pátek i v sobotu ochutnat tradiční rybí speciality z udírny či grilu, rybí polévku, piva z minipivovaru Mordýř či regionální speciality.

Tradiční doprovodnou akcí je loučení s ptáky, pozorování a přednáška Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky, regionálního pracoviště Východní Čechy na Polákově poloostrově – pouze v pátek 28.10.

Spolu s AOPK ČR budete rovněž moci navštívit vůbec poprvé na výlovu prezentaci Lesů České republiky. Zajímavý program pro děti a dospělé zahrnuje poznávání ptactva, chytání a určování ryb, rukodělnou dílnu, prezentaci a povídaní „Život ve vodě“ a další doplňkové aktivity – pouze v pátek 28.10.

V pátek můžete rovněž navštívit prezentaci Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína z Třeboně. Žáci školy vám předvedou ukázky zpracování a filetování ryb – pouze v pátek 28.10.

Mimořádnou akcí je prezentace klubu Roty Nazdar k připravované rekonstrukci rádiového spojení paraskupiny Silver A nazvané „Libuše volá Londýn 2017“ k jeho 75.výročí. Rekonstrukce rádiového spojení proběhne začátkem léta 2017, ale návštěvníci budou moci vidět technické vybavení připravené pro tuto rekonstrukci již letos. Sídlo naší společnosti v Lázních Bohdanči se stalo v roce 1942 záložním místem vysílání této mimořádně významné paraskupiny a vedení rybniční správy tehdy zahynulo pro svoji aktivní účast v odboji a podpoře Silver A. Připomenutí tohoto významného nadcházejícího výročí, které je přímo spjato s vypálením obce Ležáky, patří jak k historii naší firmy i regionu a na výlov bezpochyby patří. Uvidíte radiosoupravu Libuši, vybavení londýnské vojenské rádiové ústředny či operačního materiálu paraskupiny (padák, kombinéza, zbraně…) – pouze v pátek 28.10.

Těšíme se na vaši návštěvu.
www.pernstejnskykapr.cz

Místo konání: Rybník Bohdanečský

Přesná adresa: (Hledat na mapě)

Lázně Bohdaneč (okres: Pardubice kraj: Pardubický kraj stát: Česká republika)

Pořadatel: Rybniční hospodářství s.r.o.
WWW pořadatele: http://www.rybnicnihospodarstvi.cz
Předchozí akce: KANADA očima Miloslavy Havlíčkové
Následující akce: THE BLUES STORY

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!