Pomozte nemocným dětem a sdílejte dobrou náladu s diářem Kiwanis

Podobné akce

Účinkující: Eva Vejmělková

Typ akce: Knihy a literatura

Zahájení: 01. 12. 2016
Ukončení: 01. 12. 2016

Vstupné: zdarma

Popis akce

čtvrtek 1. prosince v 16.30 – 18.00, KNIHCENTRUM.cz DŮM KNIHY Ostrava

První prosincový den slavnostně pokřtí Antistresový diář Kiwanis Eva Vejmělková, básnířka, herečka a také psychoterapeutka působící v Havířově. K ní se přidá Tomáš Dastlík, herec známý nejen z českého nekonečného seriálu, který svou kariéru odstartoval před lety v Ostravě a zahrál si zde třeba Evžena Oněgina nebo Cyrana. Setkáte se také s autorkou diáře a moderátorkou Dobrého rána Veronikou Poláčkovou, s Evou Pastuškovou, prezidentkou Kiwanis klubu Ostrava, a Michaelou Češkovou z Haima Ostrava. Přítomni budou i další členové týmu, který se na realizaci celé myšlenky podíleli.
Přijďte 1. prosince v 16.30 do DOMU KNIHY KNIHCENTRUM.cz a sdílejte s námi okamžik přivítání diáře na svět. Sdílejte s námi dobrou náladu, která uzdravuje.
Jak celá myšlenka vznikla?
Ostrava, 23. listopadu 2015, brzy ráno. Dvě velmi upovídané ženské se potkaly ve vysílání Dobrého rána na ČT 2. Veronika kreslila omalovánky a pořad moderovala. Eva přišla jako host a povídala o pomoci dětem, kterou už léta poskytuje Klub Kiwanis. Během dvou minut, ve kterých diváci sledovali počasí, se dohodly, že pomohou nemocným dětem společně. Vymyslely diář, jehož prodejem získají peníze pro děti s poruchou krvetvorby. Právě v pomoci dětskému hematoonkologickému oddělení vidí v tuto chvíli velký smysl. Prostřednictvím diáře získávají peníze pro hematologické a hematoonkologické oddělení kliniky dětského lékařství Fakultní nemocnice Ostrava. Chtějí zrekonstruovat učebnu a hernu a dále věnovat peníze na ozdravné pobyty nemocných dětí a jejich rodičů.

Diář kombinuje antistresové omalovánky s pozitivním přístupem k životu, pomáhá k duševní pohodě. Kombinuje všechny její základní prvky: smysluplnost, zaujetí činností, pozitivní vztahy, pozitivní emoce a úspěšný výkon. Diář v sobě zahrnuje i deník vděčnosti, vysvětluje význam českých jmen, nabízí prostor pro důležité kontakty, poznámky k dárkům pro vaše blízké. Součástí jsou krátké texty vedoucí skrze zamyšlení k osobnímu rozvoji.

Diář není datován pouze na jeden rok, je univerzální, takže pokud svůj diář už máte, poslouží Vám v roce 2018, 2019 i třeba 2030. S diářem si autoři opravdu vyhráli, aby přinášel hodnotu sám o sobě. Jeho hlavním úkolem je ovšem získat peníze a podpořit děti s poruchou krvetvorby. Cena diáře je 249 Kč, protože v každém roce je plus mínus 249 pracovních dní. Každý všední den vás může hřát dobrý pocit, že jste přispěli korunou na dobrou věc.

Diář nabízí prostor pro důležité kontakty, nápady na dárky a další užitečné přílohy. Obsahuje dvacet šest obrázků pro pětiminutové vyčištění hlavy i pro dlouhé zimní večery. Používejte fixy, pastelky, tužku nebo propisku, vymalujte celou plochu, anebo jen zvýrazněte detaily. Cokoliv můžete přidat: květy, domečky, zvířata, vzory nebo jen další čáry a tečky. Neexistuje žádný správný způsob vymalování, a proto: hlavně v klidu! Diář má přece přispět k vaší maximální pohodě a je navržen tak, aby vám pomohlo zklidnit se.

Hosté

Eva Vejmělková
Herečka, básnířka a psycholožka. Všichni ji známe jako Píšťalku z Básníků nebo Zuzanu ve filmech Fontána pre Zuzanu 1 a 2. Věnuje se psychologickému poradenství a hypnoterapii, působí v Havířově.

Tomáš Dastlík
Herec, v Ostravě získal v Divadle Petra Bezruče své první angažmá, které trvalo deset let. Ztvárnil zde třeba Evžena Oněgina nebo Cyrana. V současnosti účinkuje v seriálu Ulice.

Veronika Poláčková
Veronika Poláčková se narodila v Praze, vystudovala herectví na JAMU v Brně a nejvíce ji ze všech jejích profesí baví moderování Dobrého rána na ČT 2 v Ostravě. Energii čerpá ze setkání se zajímavými lidmi. Je koproducentkou krátkého filmu Jsem brána podle povídky Stephena Kinga. Ráda čte, učí se nové věci a odpočívá kreslením omalovánek.
www.veronikapolackova.czEva Pastušková
Eva Pastušková je prezidentkou Kiwanis klubu Ostrava. Je to žena s nekonečnou energií a vůlí pomáhat. Kiwanis je celosvětová organizace dobrovolníků, která přes 100 let dělá vše proto, aby svět byl lepší a hodnotnější. Na světě je 600 tisíc členů a 16 000 klubů v 80 zemích. V České republice je 23 klubů a jedním z nich je právě Kiwanis klub Ostrava, jehož stěžejním projektem je už patnáct let Kiwanis panenka.
Kiwanis panenka.
www.kiwanisostrava.cz

Michaela Češková
Michaela Češková – ředitelka Haima Ostrava a sestřička na oddělení hematoonkologie přesně ví, co je právě potřeba koupit. Nechybí na žádném ozdravném pobytu a ve svém volném čase vymýšlí, jak dětem co nejvíce zpříjemnit proces léčby.
www.haima-ostrava.cz

Během měsíce prosince se zúčastněte slosování o vstupenky do Národního divadla moravskoslezského.

Po celý měsíc prosinec bude v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz probíhat akce 5. KNIHA ZDARMA - Čím VÍCE knih nakoupíš, tím větší SLEVU máš. Akce platí do 31. 12. 2016.
Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

Místo konání: KNIHCENTRUM.cz, DŮM KNIHY Ostrava

Přesná adresa: (Hledat na mapě)

Ostrava (okres: Ostrava-město kraj: Moravskoslezský kraj stát: Česká republika)

Pořadatel: KNIHCENTRUM.cz, DŮM KNIHY Ostrava
WWW pořadatele: http://www.knihcentrum-ostrava.cz/news

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!