TZ: Akční film Sylvestera Stalloneho EXPENDABLES: POSTRADATELNÍ plný hvězd

Typ článku: Film a recenze

Datum vložení: 18. 07. 2010

Drsný akční thriller o skupině žoldáků, najatých, aby v jihoamerické ostrovní zemi svrhli krutého diktátora EXPENDABLES: POSTRADATELNÍ uvádí do našich kin Hollywood Classic Entertainment.


Podle námětu Davida Callahama jej natočil Sylvester Stallone, který se podílel také na scénáři a zároveň sehrál hlavní roli. Do filmu obsadil elitu akčních filmů – mj. Dolph Lundgren, Jason Statham, Yin Yang, Hale Caesar, Randy Couture, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis či Mickey Rourke.

 

Název filmu The Expendables: Postradatelní označuje muže, kteří mají být obětováni ve prospěch vojenské operace. A právě takovými se, aniž to tuší, stávají členové party zabijáků z povolání. Sylvester Stallone jako Barney Ross je mužem beze strachu a emocí, přirozený vůdce, hlava skupiny a hlavní stratég. Jeho tým tvoří Lee Christmas (Jason Statham), bývalý letec a odborník na nože, Yin Yang (Jet Li), specialista na boj zblízka, Hale Caesar (Terry Crews), jehož doménou jsou zbraně s dlouhou hlavní, Toll Road (Randy Couture), zkušený demoliční expert, který je pokládán za mozek skupiny, a Gunnar Jensen (Dolph Lundgren), válečný veterán a vynikající ostřelovač.

 

Příběh začíná ve chvíli, kdy skupina ostrých hochů dorazí do místa určení – na ostrov Vilena, a postupně zjišťuje, že mise, jejímž cílem je zlikvidovat nebezpečného diktátora, rozhodně nebude tak jednoduchá, jak se zprvu zdálo. Kolem nich se stahuje nebezpečná síť zákeřných lstí a úskoků, někdo velmi usilovně maří všechny jejich plány. Není tu totiž jen přímý protivník, ale i tajemný vnitřní nepřítel, který se pokouší rozložit chlapskou soudržnost jejich týmu. Když je okolnosti přimějí obětovat zdejší spojku, bojovnici za svobodu Sandru (Giselle Itie), Barney se rozhodne manipulaci vzdorovat. Společně se svými muži se vrátí do Vileny, nejen aby zachránili rukojmí a dokončili práci, ale možná také proto, aby zachránili své duše.

 

Příprava na natáčení trvala přes čtyři roky, Sylvester Stallone přepisoval scénář údajně více než stokrát. Poté, co se mu nakonec podařilo angažovat legendy akčního žánru, začalo se natáčet především v brazilských lokacích za podmínek, které byly pro herce zatěžkávací zkouškou. Nejen kvůli akčním scénám, ale také kvůli teplotám, které často dosahovaly přes 40°C, stoprocentní vlhkosti či monzunům.
Sylvester Stallone nemá rád filmy, kde jsou akční scény dílem počítačových triků, vyžaduje reálné uvěřitelné scény, kde je „zapojen skutečný mozek a skutečné svaly“. Těch je ve filmu nepočítaně, úctyhodný je také arzenál používaných zbraní. Fanoušci akčních filmů a drsných hrdinů se tedy mají na co těšit.
 Autor: Eva - Autor z oblibeny.cz + tiskové zprávy pořadatelů.

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.