Tobruk vybrán do hlavní soutěžní sekce prestižního festivalu v Seville

Typ článku: Film a recenze

Datum vložení: 24. 10. 2009

Válečné drama Tobruk Václava Marhoula slaví další zahraniční úspěchy. Film byl vybrán do hlavní soutěžní sekce šestého ročníku prestižního festivalu ve španělské Seville.


Festival se koná mezi 6. a 14. listopadem a jeho program tvoří přes 150 celovečerních snímků, v hlavní sekci pak celkem soutěží 16 filmů. V rámci festivalu se bude v sobotu 7. listopadu konat významný ceremoniál - vyhlašování nominací na Evropské filmové ceny, kde má Tobruk šanci prosadit se hned v nejdůležitější kategorii - za nejlepší film roku. Evropská filmová akademie jej před časem doporučila do nejužšího výběru, spolu s díly takových slavných režisérských hvězd, jako je Pedro Almódovar nebo Lars von Trier. Udílení samotných cen proběhne 12. prosince 2009 v německé Bochumi.


Tobruk, vyprávějící drama českých dobrovolníků za bojů 2. světové války v severoafrické poušti, uvede večer 9. listopadu na rudém koberci Václav Marhoul spolu s Richardem Horowitzem, autorem hudby oceněné Českým lvem.


Kontakt
Oficiální stránky filmu: www.tobruk.cz

Silver Screen
Palác Lucerna, Vodičkova 36, 110 00, Praha 1
tel: + 420 296 236 491
e-mail: silverscreen@oasanet.cz

Mediální servis
2media.cz, s.r.o.
www.2media.cz


 Autor: taita2 - Autor z oblibeny.cz + tiskové zprávy pořadatelů

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.