TZ: Perličky ze zákulisí filmu Sylvestra Stalloneho Expendables: POSTRADATELNÍ

Typ článku: Film a recenze

Datum vložení: 26. 07. 2010

Splněný sen Sylvestra Stalloneho – akční thriller Expendables: Postradatelní – se stal už před svou premiérou kultovním projektem, o jehož přípravě, natáčení a plánovaném obsazení se vyprávějí skoro legendy. Dnes už nikdo přesně nerozliší, co je skutečná pravda, a co jsou fabulace novinářů a fanoušků.


Co možná ještě nevíte o filmu Postradatelní:
Přípravy na realizaci filmu trvaly čtyři roky. Sly Stallone je (nejen) v oblasti akčního filmu ctitel tradic. Svůj scénář psal ručně a přepracoval ho 100krát. Jako model mu sloužily staré akční filmy Tucet špinavců a Žoldáci, kde bylo všechno „doopravdy“, bez použití trikových záběrů. Stallone je znám tím, že nemá rád počítačem upravené záběry, a i při natáčení svého filmu trval na tom, aby vše bylo reálné.


• Pro svůj film se rozhodl získat elitu akčního filmu a další osobnosti. Z těch, kdo se ve filmu neobjeví, byli zvažováni např. Jean-Claude Van Damme, Wesley Snipes, Scott Atkinson, Kurt Russell, Steven Sezval a Jackie Chan. Někteří odmítli, jiní byli postupně z výběru vyloučeni.

 

• Největším „bojem“ Stalloneho bylo přemluvit Arnolda Schwarzeneggera, aby si ve filmu zahrál alespoň malé cameo. Zpráva o jeho účasti byla několikrát potvrzena a zase vyvrácena. Nakonec se ve filmu opravdu objeví.

 

Mickey Rourke se ve snímku rozhodl hrát nikoli kvůli honoráři, ale z kamarádství. Stallone mu totiž pomohl v době, kdy se od něj všichni odvrátili. V roce 2000, kdy Rourkova pověst byla na nule (pokus o sebevraždu, nespolehlivost, alkohol), mu dohodil roli ve filmu Sejměte Cartera.

 

• Brazilská herečka Giselle Itié byla do hlavní ženské role dcery diktátora vybrána v celosvětovém konkurzu. Nikdy předtím nehrála v akčním filmu, ale měla za sebou dlouhodobý trénink v boxu a jiu-jitsu.

 

• Natáčelo se především v brazilských lokacích za velmi tvrdých podmínek. Teploty dosahovaly často přes 40°C, vlhkost byla stoprocentní a natáčení bylo ohrožováno monzuny.

 

• V USA se natáčelo ve starých katakombách z počátku 19. století Fort McComb, které používala nejprve armáda konfederace v Občanské válce a později je převzala i armáda Unie. Natáčení se oproti plánu o tři dny zdrželo – to proto, že se strhl obrovský liják, který katakomby zaplavil.

 

• Kvůli autentickému zachycení jednotlivých bojových situací se natáčelo na pět kamer.

 

• Při natáčení byl samotný Stallone několikrát zraněn. Nejhorší byla zlomenina krční páteře, k níž přišel při souboji se Stevnem Austinem. Stallone v rozhovoru poukazoval na to, že byl v ohrožení života a musel být okamžitě operován. Do šíjové části krku mu byla implantována kovová destička. Doložil to i rentgenovým snímkem, který ovšem někteří skeptici považují za kouzlo Photoshopu.

 

• Extrémně kruté scény neprošly při distribuci cenzorským sítem British Board of Film Classification, takže některé scény byly vystřiženy a film byl v Anglii povolen pro publikum 18+. V USA a také u nás bude uveden v původní verzi.

 Autor: Eva - Autor z oblibeny.cz + tiskové zprávy pořadatelů.

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.