Miroslav Žbirka vydává nové CD
Typ článku: Hudba a hudební akceDatum vložení: 25. 10. 2009
Miro Žbirka přichází s „Empatií“.
Přesně uprostřed koncertního turné vydává Universal Music nové studiové album Mira Žbirky s podmanivým názvem Empatia.
Pilotní singl nového alba Tento song už od léta úspěšně rotuje českými a slovenskými rádii. V pohodovém duetu Mirovi skvěle sekunduje mladá zpěvačka skupiny Photolab Magdalena Šalamounová. Její osobitý hlas zazní také v písni Empatia, která dala název celému albu.
„Empatia – na tomto slově a všem co s tím souvisí, mi velmi záleží. Jakmile jsem objevil tu pravou melodii, hned mi naskočilo slovíčko empatia a už jsem se toho nápadu nedokázal vzdát. V momentě, kdy jsem napsal píseň, byl jasný i název celého alba. Myslím, že je to nesmírně náročná věc vcítit se za každých okolností do pocitů druhého člověka, ale určitě stojí za námahu se k umění empatie alespoň přiblížit...,“ vysvětluje okolnosti vzniku názvu nového alba Miro Žbirka a dodává: „Posluchači na CD najdou čtrnáct písniček, k většině z nich jsem složil hudbu a k polovině také texty. Autorem dvou písní je kamarád ze skupiny Modus Janko Lehotský. Další texty přidal můj další dlouholetý kolega Kamil Peteraj a na albu se objeví i text tragicky zesnulého slovenského básníka Joža Urbana. To je pro mě osobně trochu nostalgická záležitost, protože Jožo pro mě kdysi napsal své první texty... A pro jednu skladbu - I Need You - jsem, pro někoho možná překvapivě, sáhl do repertoáru své oblíbené skupiny The Kinks. To je taková moje srdcovka.“
Produkce se ujal Aleš Zenkl, ve dvou případech doplněný producentem Janem Horáčkem, se kterými zpěvák spolupracoval už na „Modrém albu“ v roce 2001.
Videoklip k úspěšnému singlu „Tento song“ je k vidění v televizích i na internetu (www.zbirka.cz, zbirka.sk). Režisér David Beránek jej natočil přímo ve studiu při nahrávání alba. V několika záběrech zachytil při práci i známého slovenského fotografa Petera Župníka, který momentálně žije v Paříži. Právě Peter Župník je autorem originálních fotografií na obalu tohoto nového CD Mira Žbirky.
„Album jsme točili půl roku, já měl dost času na výběr písniček, celé jsem si to dost užíval a věřím, že to je na albu znát,“ uzavírá Miro Žbirka.
Příjemnou novinkou pro všechny fanoušky Mira Žbirky je možnost potkávat se s ním také na komunikační síti Facebook. Najdou tam aktuální informace, postřehy, fotky, diskuse, komentáře, ale také aktualizovaný harmonogram úspěšného koncertního turné Acoustic tour Miro Žbirka 2009. To bude završeno v úterý 24. listopadu již druhým koncertem v Divadle Hybernia, který si vyžádalo pražské publikum.
Křest alba se uskuteční 4. listopadu v restauraci U dvou Slováků v 18:00. Kmotrem bude Magdalena Šalamounová.
Skladby alba (autor hudby/autor textu)
1. Empatia (M. Žbirka/M. Žbirka)
2. Biela pani (M. Žbirka/J. Urban)
3. Mám svoj vek (M. Žbirka/K. Peteraj)
4. Stratený sen (J. Lehotský/J. Lehotský)
5. Tento song (M. Žbirka/M. Žbirka)
6. Jesenný deň plný dymu (M. Žbirka/
/K. Kondrótová)
7. Jediný tón (M. Žbirka/M. Žbirka)
8. Naj (M. Žbirka/M. Žbirka)
9. Pár slov (M. Žbirka/M. Žbirka)
10. I Need You (R. Davies/R. Davies)
11. Záhadná (J. Lehotský/V. Brezovská)
12. Dávno (M. Žbirka/M. Žbirka)
13. Kút (M. Žbirka/M. Žbirka)
14. Strom (M. Žbirka/K. Peteraj)
Diskografie Mira Žbirky
Doktor Sen (Opus 1980)
Sezónne lásky (Opus 1982)
Roky a dni (Opus 1983)
Nemoderný chalan (Opus 1984)
Chlapec z ulice (Opus 1986)
20 naj... (Opus 1986)
Zlomky poznania (Opus 1988)
K.O. (Opus 1990)
Songs For Children (Popron Music 1993)
Samozrejmý svet (Popron Music 1994)
22 dní The Best of... (Bonton Music 1995)
Meky (Polygram 1997)
Modus 1 Komplet - Úsmev (Bonton Music 1998)
The Best of 2 (Bonton Music 1999)
Songs For Boys & Girls (Universal 1999)
Modrý album (Universal 2001)
The Best Of 93-03 (Universal 2003)
Miro Žbirka Live (Universal 2004)
Dúhy (Universal 2005)
22x2 The Best Of Miro Žbirka (Universal 2007)
Empatia (Universal 2009)
Kontakty
www.zbirka.cz
http://www.facebook.com/pages/Miro-Zbirka/120519837451?ref=share
Mediální servis:
2media.cz, s.r.o.
www.2media.cz
Autor: taita2 - Autor z oblibeny.cz + tiskové zprávy pořadatelů
Články o kultuře, zábavě a cestování |
|
|
Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte. |
O sekci články o kultuřeReklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?
Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události. |
© 2008 - oblibeny.cz • Kontakty, o webu • Ochrana soukromí Google • ZOOU • Mediální partneři • Facebook
