Čajové ráje - cyklus dokumentů o čaji a pěstování čaje.

Typ článku: Film a recenze

Datum vložení: 23. 11. 2009

Projekt Čajové ráje Vám postupně představí prostřednictvím českého cestopisného dokumentárního cyklu skutečné mekky čajomilců - oblasti, kde tradičně vzniká kvalitní produkce čajů, továrničky a lidi, kteří se na jejich pěstování a zpracování podílejí, film ukazuje typickou nezaměnitelnou atmosférou - přírodu, prostředí, kulturu, tradice a obřady související nejen s čajem, ale životem obyvatel oblasti vůbec.


Cílem cestopisného projektu je rovněž zachytit postupy pěstování a sklizně na čajových plantážích a následné zpracování čajových lístků.

Postupně s kamerou navštívíme nejvýznamnější čajové lokality a zjistíme, v čem se jednotlivé oblasti vzájemně odlišují a co mají naopak společné. Nepochybně jiný je přístup k pěstování čaje, ale i vzhled plantáží a řada dalších věcí, například v Indii a jiný zase v Japonsku. Každý díl cyklu v délce asi 30 minut bude vždy věnován jednomu regionu a zaměřen na jeden konkrétní druh čaje.

 

Kamera zaznamená rovněž povídaní lidí, kteří se na zpracování čajepodílejí.

To vše doprovázeno originální hudbou Ivana Jaška (www.shivanam.cz) souznící s
daným regionem.

 

Natáčení prvního dílu věnovaného jihoamarickému lidovému nápoji yerba
mate proběhlo v létě 2009 v Argentině (provincie Misiones).

Následující díly by měly vzniknout v Japonsku (čaj Sencha), Číně (Dračí studna) a v Indii (Dárdžiling). Kamera, střih a režie cyklu Tomáš Kubák (www.kamstudio.cz).

 

Ukázku z dokumentu ke shlédnoutí a DVD k zakoupení naleznete ZDE.

 Autor: taita2 - Autor z oblibeny.cz + tiskové zprávy pořadatelů

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.