Město Uherské Hradiště oddlužilo Asociaci českých filmových klubů, pořadatele Letní filmové školy

Typ článku: Film a recenze

Datum vložení: 04. 01. 2010

Město Uherské Hradiště opět výrazně podpořilo Asociaci českých filmových klubů, která je pořadatelem jedné z největších filmových akcí v České republice, Letní filmové školy Uherské Hradiště.Včerejší zasedání zastupitelstva města rozhodlo o prodloužení Smlouvy o podpoře a spolupráci při pořádání Letní filmové školy až do roku 2019 a zároveň zastupitelé města oddlužili občanské sdružení AČFK, které je tak od dnešního dne bez finančních závazků vůči městu.

 

V dubnu roku 2008 zastupitelstvo města Uherské Hradiště schválilo Asociaci dlouhodobou půjčku ve výši 4 milionů korun určenou k umoření dluhů vzniklých za minulého vedení. Po letošním úspěšném ročníku Letní filmové školy představitelé města navrhli zástupcům pořadatele prodloužení smlouvy a oddlužení pořadatelského subjektu.

 

Tímto aktem zastupitelé města vyjádřili jednoznačný zájem o pořádání dalších ročníků Letní filmové školy právě v Uherském Hradišti. Oddlužení Asociace v plné výši jistiny i úroků je kompenzováno částečným snížením každoročního příspěvku, který město na základě smlouvy pořadateli garantovalo. Smlouva s městem Uherské Hradiště nově zaručuje Letní filmové škole do roku 2019 podporu ve výši 1,75 milionu korun ročně.

 

„Celkové snížení příspěvků do rozpočtu LFŠ za období 10 let tak činí 4,5 mil. Kč, čímž bude městu nahrazeno odpuštění nesplaceného úvěru dle smlouvy o úvěru z rozpočtu města Uherské Hradiště včetně úroků, které by městu náležely v případě prodloužení splácení úvěru do r. 2019. Tímto krokem deklarujeme náš zájem na další spolupráci s Asociací českých filmových klubů,“ sdělil Ing. Libor Karásek, starosta města Uherské Hradiště.

 

"Prodloužení smlouvy o spolupráci i prominutí dluhu jsou dalším z pozitivních signálů pro naše partnery. Město Uherské Hradiště dalo jasně najevo, že Asociaci českých filmových klubů vnímá jako významného a perspektivního partnera,“ dodává předseda AČFK Petr Korč.

 Autor: Alysia2

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.