ČOKOLÁDOVÝ DŮM

Typ článku: Muzea a výstavy

Datum vložení: 28. 01. 2010

muzeum čokolády pro málé i velké!!!


Naše muzeum sídlí na lukrativním místě staré Prahy v Týnské ulici 10, nedaleko Staroměstského náměstí. Jsme 1. muzeum čokolády v České republice. Kromě klasické historie čokolády a čokoládových exponátů disponujeme světově proslulou, unikátní kolekcí sta obrazů malovaných bílou, hořkou, mléčnou a barevnou čokoládou, jejichž autorem je profesor výtvarného umění a rýsování Vladomír Čech.

Naším hlavním heslem je: „Jsme muzeum s veselým srdcem a živou duší.“ Proto nabízíme našim zejména dětským (ale nejen těm) návštěvníkům možnost, namalovat si vlastní obrázek čokoládou, vytvořit si vlastní čokoládu, pokreslit figurku barevnými čokoládami, to vše formou různých workshopů. Dále pořádáme „Čokoládové Party“ ve spolupráci s místní restaurací, kde se podává ryze čokoládové menu v kombinaci s prohlídkou muzea. 

V neposlední řadě nabízíme čokoládové masáže celého těla v provedení profesionálního maséra.  Nebo si můžete posedět v našem čokoládovém baru přímo v muzeu a ochutnat např.: domácí vafle s ovocem čokoládou a šlehačkou, čokolikéry a 25 druhů horké čokolády

Nabídka: Naše muzeum je jedno z mála míst, kde malým,ale i velkým návštěvníkům umožňujeme vlastní realizaci v podobě vytváření výrobků pomocí čokolády. Máme několik typů prohlídek spojených s workshopy, kde děti mohou vyjádřit své pocity, nálady a nebo vše co je napadne pomocí čokolády.

Chceme zdůraznit skvělou myšlenku, a to, že člověk nesmí váhat tvořit krásu kolem sebe i jednoduchými prostředky, které má k dispozici. Čokoládové obrazy nebudou za pár desítek let existovat, ale zůstanou v duších a vzpomínkách těch, kdo je viděli osobně.

V neposlední řadě se bude dětem určitě líbit, že si svá díla mohou odnést domů a například obdarovat jimi své blízké.

 Autor: kubesova

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.