Společnost High Point Films koupila zahraniční práva na Protektora

Typ článku: Film a recenze

Datum vložení: 29. 01. 2010

Film Marka Najbrta Protektor je jedním z mála tuzemských snímků, kterému se podařilo získat silného partnera pro distribuci v zahraničí
. Do svého portfolia jej zařadila renomovaná anglická společnost High Point Films. Poprvé bude High Point Films Protektora, za Českou republiku nominovaného do bojů o Oskara pro nejlepší cizojazyčný film, nabízet v únoru na Evropském filmovém trhu v Berlíně.


„Protektor se vyznačuje strhujícím příběhem od začátku do konce, naprosto jedinečný a přesvědčivý je pro nás také režijní talent Marka Najbrta. Vždy hledáme filmy vyčnívající z davu, a to je přesně případ Protektora,“ konstatovala výkonná ředitelka Hight Point Media Group Carey Fitzgerald. Společnost High Point Films zastupuje mimo jiné i dalšího oscarového kandidáta, nizozemský film Winter in Wartime.


Protektor byl promítán na několika festivalech světové třídy včetně Londýnského filmového festivalu a Mezinárodního filmového festivalu v Palm Springs, na Starz Denver Film Festival získal cenu pro nejlepší hraný film. Jde o příběh osudové lásky manželské dvojice Hany a Emila odehrávající se v letech 1939 až 1942. Pod scénářem jsou podepsáni Robert Geisler, Benjamin Tuček a Marek Najbrt, který jej také režíroval. Film vznikl ve společnosti Negativ v koprodukci s Českou televizí a společnostmi UPP a Soundsquare. Českou premiéru měl 22. září 2009.


Kontakty

Oficiální stránky filmu Protektor: www.protektor-film.cz
Oficiální stránky produkční společnosti Negativ: www.negativ.cz

 Autor: Alysia2

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.