TZ: Martin Pechlát jako režisér Lars von Trier v novém TV spotu Fresh Film Festu

Typ článku: Hudba a hudební akce

Datum vložení: 22. 08. 2012

TV spot a celá grafika devátého ročníku mezinárodního filmového festivalu Fresh Film Fest, který proběhne od 29. srpna do 2. září v Praze, odráží letošní hlavní téma MANIPULACE.


S nápadem přišel můj kolega Michal Nohejl. Inspirací se stala slavná tisková konference Larse von Triera v Cannes a poslech kurzu italštiny, kde se opakují zcela nesmyslné kombinace vět a slov vydávané za komunikaci,“ říká Martin Přikryl, jeden z autorské a režijní dvojice Mods. Role slavného režiséra při tiskové konferenci v Cannes se zhostil herec Martin Pechlát, role herečky pak Lenka Zahradnická a jedné z novinářek Markéta Stehlíková. V komparzu hrají jak lidé z Fresh Film Festu a jejich přátelé, tak i skuteční filmoví kritici. „Ze získaného materiálu a kurzu italštiny jsme následně vytvořili náhodnou kombinaci zvuku a obrazu jako čistou ukázku MANIPULACE, která je letošním tématem festivalu,“ vysvětluje Martin Přikryl. Natáčení proběhlo v kině Francouzského institutu v Praze, který se stane také festivalovým centrem. Výrobu spotu, kterou zaštítila agentura JANDL Praha, zajistila společnost Filmservice. Na TV spot se podívejte zde: http://vimeo.com/47109154.

 

Téma MANIPULACE se prolíná i všemi dalšími grafickými materiály festivalu, které jsou založeny na kontrastu nefunkčních předmětů a jejich vysokého ohodnocení hvězdičkami a citáty, které lidé znají například z filmových plakátů. Autorem grafické koncepce je Jiří Troskov a fotografkou je Silvie Milková.  

 

9. ročník Fresh Film Festu ovládne od 29. srpna do 2. září pražská kina. Jako každý rok festival nabídne výběr 120 snímků, které jinde nemáte šanci vidět. „Progresivních, neotřelých, novátorských, zajímavých – prostě fresh filmů,“ říká Radka Weiserová, ředitelka festivalu. „Výsledný program vybíráme z téměř 1.200 přihlášených snímků, například ve studentské sekci uvidí návštěvníci skutečně to nejzajímavější, co se za poslední rok urodilo po celém světě,“ dodává. Jako tradičně soutěže celovečerních debutů a studentských filmů doplní zvláštní uvedení, pocty a retrospektivy, distribuční premiéry, jedinečná uvedení snímků renomovaných autorů, koncerty, workshopy, diskuse, výstavy a party. Projekce Fresh Film Festu letos proběhnou v kině Světozor, Kino 35 – Francouzský institut, FAMU, Studio Béla – Maďarský institut a také pod širým nebem v Riegrových sadech, kde bude volný vstup.

 

Více informací o celém programu na www.freshfilmfest.net.

 

TV spot Fresh Film Fest 2012:

Režie: Mods

Filmová produkce: Film Service

Producent: Jan Vrtílek

Production assistant: Lukáš Heinitz

Agentura: JANDL Praha

Kameraman: Tomas Sysel

Střih: Petr Mrkous

Postprodukce: RUR

Obsazeni: Martin Pechlát, Lenka Zahradnická (herečka), Markéta Stehlíková (novinářka)

 



Autor: Maldika - Autor z oblibeny.cz

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.