TZ: Robert Plant a jeho Sensational Space Shifters první hvězdou festivalu Colours of Ostrava 2014

Typ článku: Hudba a hudební akce

Datum vložení: 21. 01. 2014

Zpěvák Robert Plant, nezaměnitelný hlas Led Zeppelin, zároveň objevitel nových hudebních světů, nositel Řádu britského impéria a několika Grammy, je první hvězdou festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 17. do 20. července 2014 v industriálním prostředí ostravských Dolních Vítkovic. Robert Plant, který se do Ostravy a zároveň do České republiky vrátí po osmi letech, přijede se svojí současnou kapelou Sensational Space Shifters.


Návštěvníci festivalu se mohou těšit na koncert plný vášně, spontaneity a hudebního dobrodružství. Robert Plant, jeden z největších žijících rockových zpěváků a hudebníků, dosahuje dalšího vrcholu své kariéry s kapelou, která míchá africký trance, psychedelii a taneční rytmy 21. století. Do jedné působivé hudební smrště splétají klasické zeppelínovské skladby, mississippské blues i pastorální motivy. Kapelu Sensational Space Shifters tvoří další velké osobnosti světové hudby - Juldeh Camara, západoafrický mistrovský hráč na jednostrunné housle riti, dokáže uvést dav do extáze, dvojice kytaristů Skin Tyson a Justin Adams cestuje se svými nástroji od hlubokých groove tónů až po transcendentální výšiny, bristolský mistr trip hopu John Baggott vládne elektronikou, zatímco baskytarista Billy Fuller a bubeník Dave Smith tvoří jednu z nejsilnějších a nejinovativnějších rytmických sekcí, které kdy Planta doprovázely. Koncert Roberta Planta a Sensational Space Shifters posouvá hudební hranice opět dále, zároveň si ale zachovává původní náboj radosti z hraní a koncertování.
 
Viděla jsem Plantův koncert letos v říjnu ve vyprodané londýnské Royal Albert Hall. Byl to velký zážitek. Do své uhrančivé směsi planetární hudby vkládá celý svůj život, lásku k africkému blues, zkušenosti, hravost, umění i nadhled,“ líčí ředitelka festivalu Zlata Holušová. „Úchvatně vedl své publikum pouští, aby se do ní zamilovali, a pak okusili ozvěnu energie starých Led Zeppelin. Publikum nemohlo téměř dýchat, jak krásně jim bylo v té neznámé kombinaci Afriky a rock´n´rollu. Jsem hrdá na to, že ho uvidíme na Colours, čeká ho publikum, které mu porozumí,“ dodává.
 
Dalšími nově potvrzenými účinkujícími jsou americká zpěvačka, básnířka a šampionka slam poetry nigerijského původu Iyeoka a tajemná psychedelická formace Goat ze švédské vesnice Korpolombolo. Jako první již byl potvrzen americký písničkář John Grant.
Festival Colours of Ostrava 2014 proběhne od 17. do 20. července v Dolních Vítkovicích v Ostravě. Návštěvníci se mohou opět těšit na čtyři dny plné koncertů předních zahraničních i domácích kapel, divadel, workshopů, diskusí, filmů a dalších aktivit na mnoha otevřených i krytých scénách.
Čtyřdenní vstupenky v první vlně jsou již k dostání výhradně přes e-shop Colours of Ostrava na adrese http://eshop.colours.cz/. Za 1.390 Kč ve formě e-ticketu a za 1.410 Kč také ve fyzické podobě. Uvedená cena je limitována na prvních 6.000 kusů nebo do 31. prosince 2013. Festival také nabízí zvýhodněné rodinné vstupné i VIP vstupenky pro zájemce o nadstandardní výhody. Zároveň si zájemci mohou koupit i místo ve stanovém městečku, parkování či místo pro karavan.
 
Robert Plant and the Sensational Space Shifters: Spoonful – Live: 
Robert Plant and the Sensational Space Shifters: Black Dog – Live: 
 
Video sestřih z Colours of Ostrava 2013: http://www.youtube.com/watch?v=eRbI9duuctI
Dokument České televize Moje Colours:
 
Generální partner: Česká spořitelna. Za podpory statutárního města Ostrava. Hlavní partneři: ArcelorMittal Ostrava, Agrofert, Vítkovice – Machinery Group, Skupina ČEZ. Více informací na www.colours.cz



Autor: Maldika - Autor z oblibeny.cz

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.