Creative Gate otevře další téma, tentokrát o víře

Typ článku: Kulturní akce

Datum vložení: 21. 02. 2014

Coworkingové centrum Creative Gate pokračuje i v novém roce ve své diskusní štaci a pořádá další díl pořadu Úhel pohledu. Již potřetí se setká se svými diváky a hosty v prostoru Era svět na Jungmannově náměstí, tentokrát na téma: Existuje u mladých Čechů víra? O tom, co určuje směr dnešních mladých lidí a zda vůbec v něco věří, bude diskutovat ve středu 26.2. od 19 hodin večer.


Diskusi bude moderovat Jan Hanák – katolický kněz, farář farnosti Bohdalice, publicista a dokumentarista. “Jan Hanák je člověk, který přirozeným způsobem spojuje náboženství s komunitním fungováním společnosti a s moderním životním stylem a přemýšlením. Zároveň je to milý a vtipný člověk, který jakožto moderátor je pro tuto diskusi ideální,” říká Zdeňka Brychtová, produkční Creative Gate.

Mezi hosty se představí například Leila Abhaya Lee, zajímavá žena, která si během svého bouřlivého mládí prošla klinickou smrtí, po které se naprosto změnil nejen její přístup k životu, ale i k náboženství a víře. Dále také mladý katolický kněz, správce římskokatolické farnosti Panny Marie Království míru na Praze 4 a lékař, který se věnuje lidem s duševním onemocněním Jiří Korda, Petr Wagner - Kazatel alias Kazi, kněz CČSH v malé obci v Posázaví a moderátor pořadu Hergot! aneb Rázně o spiritualitě a společnosti (v době, kdy se na náboženství hlavně nadává) na Radiu Wave. Pozvání přijal také Jan Bím - "outdoorový průvodce duchovní transformací lidí a firem", poutník, kouč, který podporuje manažery a lidi z byznysu v nalezení spirituálního rozměru podnikání a Karel Janeček - matematik, podnikatel, mecenáš. Dojde tedy i na otázku víry z pohledu úspěšného, vlivného byznysmena a občansky angažovaného člověka.  

Creative Gate uspořádalo v loňském roce již dvě diskuse, které byly z hlediska zpětné vazby diváků i hostů úspěšné. Téma Vzniká ještě nějaká původní tvorba? moderoval režisér a herec Zdeněk Suchý a vystoupili v ní například hudebník Oto Klempíř, malířka Alena Kupčíková nebo publicista Mario Kubaš. Diskusi na téma Subkultury a mainstream – drží svou svébytnost nebo jde o propojené světy? moderovala rozhlasová redaktorka Iva Jonášová a mezi hosty usedl rapper Vladimír 518, akademický punkáč Štěpán Mále nebo umělkyně a romská aktivistka Ivana Čonková.

 

O pořadu Úhel pohledu:

Unikátní diskuzní pořad. Na každé téma je možné se dívat z mnoho úhlů pohledu. Předkládáme proto zajímavá témata zajímavým lidem, kteří se na ně podívají optikou své odborné specializace či životní cesty. Nechceme filosofovat, ale konkrétně se ptát a odpovídat!

 

VSTUP ZDARMA

Prosíme o registrace míst na e-mailu recepce@creativegate.cz

Více o akci také na našem FACEBOOKU

 

 

 

 

O nás

Creative Gate je netradiční coworkingové centrum sídlící v centru Prahy v Jindřišské pasáži, založené v roce 2011 za účelem propojení lidí z různých oborů. Filosofie centra je postavena nejen na propojování lidí, ale také na sdílení pracovních zkušeností, realizaci čerstvých nápadů a vylepšování původních plánů. Živnostníci nebo firmy si zde mohou pronajmout své stálé či sdílené pracovní místo za regulovaný poplatek a vytvořit si tak potřebné zázemí, kde najdou spolupráci, inspiraci a zároveň zde mohou realizovat své vize. Velkou výhodou je důraz na komunikaci a spolupráci mezi jednotlivými rezidenty.

 

Pro více informací kontaktujte:

Zdeňka Brychtová

produkce Creative Gate

Mobil: +420 605 011 533

e-mail: brychtovazdenka@gmail.comAutor: Divadlo Kámen

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.