A New Urban Groove f. Doug Ellington v Redutě!

Typ článku: Kulturní akce

Datum vložení: 18. 09. 2015

Hudba Dougu Ellingtonovi pulzuje v žilách. Trumpetista, skladatel a lídr skupiny A New Urban Groove si nezadá s talentem svého prastrýce, samotného Dukea Ellingtona. Povedený mix žánrů Jazz, hip-hop a R&B boří hranice a reflektuje rytmus každodenního života ve velkoměstě v divokém ale přesto uhlazeném groove.


Doug Ellington je zkušeným muzikantem, věnuje se hudbě přes dvacet let. Je potomkem slavného skladatele a hudebníka Dukea Ellingtona. V roce 2003 založil kapelu A New Urban Groove, jejíž hudba spojuje rozdílné kultury do jednoho srozumitelného jazyka. S oduševnělým výrazem, kde se potkává jazz fusion s urban groove a kapkou blues a drzého rocku.

Jedinou jeho myšlenkou je propojení s publikem. Aby ho docílil, využívá svého umu a čerpá inspiraci z takových velikánů, jakými byli Louis Armstrong, Jimi Hendrix, Frederick Delius, Mapathe Diop a mnoho dalších, žánrově rozdílných hudebníků.   

 

Spolu s dalšími členy kapely, kterými jsou Chazz Alley (saxofon), Steve Kaku (bicí), Dave Smith (baskytara) a Yuma Sung (piano), zahraje v legendárním klubu v centru Prahy již 19.9.2015.Autor: Reduta_Jazz_Club

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.