Koledy u cimbálu

Typ článku: Kulturní akce

Datum vložení: 25. 11. 2016

VI. ročník akce Česko zpívá koledy s cimbálem Dušana Kotlára


Koledy u cimbálu Rok se sešel s rokem a opět nás čeká čas Adventu. Zkuste se alespoň v tomto období zastavit. Vždyť celý rok je vždy tak hektický, tak alespoň nyní v předvánočním čase zapomeňte na starosti a pracovní shon. Užijte si krásné chvíle se svými blízkými. Pomoci tomu mohou i různé kulturní akce, které navodí tu správnou atmosféru. Příkladem je například již VI. ročník akce Česko zpívá koledy, kterou pořádá Deník Bohemia. Tato vánoční kulturní akce není spjata s jedním konkrétním místem. Výjimečnost je v tom, že se ve stejnou dobu koná na různých místech nejen naší republiky, ale i v zahraničí. Ve spolupráci s panem Dušanem Kotlárem bychom vás chtěli jménem našeho portálu pozvat do obce Pěnčín, která se do tohoto projektu opět zařadila. Poslechněte si a zazpívejte vánoční koledy spolu s cimbálovou muzikou Dušana Kotlára a sólistkou Olgou Kostelencovou. Vánoční hvězda Prostřednictvím elektronického formuláře je možné v přihlášených městech rozsvítit hvězdu. O to vše se postarali i v Pěnčíně, takže hvězda bude svítit i v této obci. A kdy vše vypukne? Do svého diáře si zapište termín 14. 12. 2016. Právě v tento den bude od 18:00 zahájena celá akce, kterou v místním Kulturním domě podpoří i zmíněná cimbálová muzika Dušana Kotlára z Liberce. Na co se můžete těšit? Vedle vybraných klasických koled zazní i díla autorů jako např. G. Verdi, B. Smetana, A. Dvořák, E. Kalmán, G. Bizet, J. Offenbach, F. Lehár, W.A. Mozart, L. Cohen a další. V čem je tato akce tak výjimečná? Hlavní kouzlo je v tom, že tisíce lidí po celé republice, ale i v zahraničí, budou ve stejný okamžik a v určeném pořadí hromadně zpívat koledy. A to je na tom to nejkrásnější, takže by jistě bylo škoda, když byste nebyli u toho. Vstupné je zdarma. Občerstvení bude zajištěno. Přijďte si společně zazpívat vánoční koledy a prožít příjemný adventní čas.

Autor: Nový Libor

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.