Tobruk pokračuje v úspěšné cestě za mezinárodním publikem

Typ článku: Film a recenze

Datum vložení: 04. 04. 2010

Diváky i kritikou ceněné válečné drama Tobruk bude 8. dubna slavnostně uvedeno ve Varšavě. Projekci organizuje český zastupitelský úřad a spolu s Václavem Marhoulem (režisér, scenárista a producent Tobruku) by se jí měli zúčastnit ministři obrany České republiky a Polska, čeští a polští veteráni od Tobruku, polská média a filmaři.


Ve Varšavě se film představí také na renomovaném festivalu Jewish Motifs International Film Festival (20. - 25. dubna), který se řadí mezi největší evropské přehlídky filmů zaměřených na židovskou tematiku. Do soutěže v kategorii nejlepší hraný film byl vybrán mezinárodní výběrovou komisí složenou z režisérů, scenáristů a kritiků.


V dubnu uvidí Tobruk i návštěvníci mezinárodního filmového festivalu v americkém Houstonu (9. - 18. 4.), kde je český film horkým kandidátem na jednu z cen tzv. Remi Award.


O tom, že příběh, téma a sdělení filmu Tobruk jsou univerzálně platná, svědčí i fakt, že byl doposud prodán do osmnácti zemí celého světa, včetně Japonska či Austrálie. DVD s filmem jsou k mání dokonce i na černých trzích s pirátskými kopiemi v tak exotických zemích, jako je Indonésie či Čína. Tam je ovšem Tobruk zákazníkům prezentován jako akční řež, což pro diváka, který toto propracované válečné drama s promyšlenou psychologií postav viděl, působí trochu úsměvně...


Kontakty

Oficiální stránky filmu: www.tobruk.cz

Silver Screen
Palác Lucerna, Vodičkova 36, 110 00, Praha 1
tel: + 420 296 236 491
e-mail: silverscreen@oasanet.cz

Mediální servis
2media.cz, s.r.o.
www.2media.czAutor: taita2 - Autor z oblibeny.cz + tiskové zprávy pořadatelů

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.