Protektor získal Kristiána a vychází na DVD s mnoha bonusy

Typ článku: Film a recenze

Datum vložení: 24. 04. 2010

Tvůrci českého filmu Protektor si z letošního Febiofestu odnesli výroční cenu českých filmových kritiků Kristián za nejlepší hraný film. V pátek 2. dubna ji v rámci slavnostního večera převzali producent Milan Kuchynka, herečka Jana Plodková a scenáristé Robert Geisler a Benjamin Tuček. „Máme radost, že se nám podařilo zopakovat „double“ z roku 2005, kdy jsme za náš první film Mistři také dostali obě české kritické ceny,“ říká k tomu kameraman filmu Miloslav Holman.


Film režiséra Marka Najbrta, oceněný kromě Kristiána i hlavní cenou na festivalu v Denveru a šesti Českými lvy včetně kategorie nejlepší film a ceny kritiků, vychází 12. dubna na DVD. Za milovníky filmového umění míří s atraktivní nadílkou bonusů. „Věříme, že DVD filmové fanoušky potěší. Kromě filmu samotného a obligátních položek, jako jsou film o filmu, scény z natáčení, fotogalerie, klip a teasery, totiž obsahuje i zvláštní bonusové audio CD. Na něm diváci najdou devět demoverzí ústřední písně „Když zavřu oči“ od různých skladatelů. Jedním z nich je i Jan Budař, který svou verzi živě zahraje na Velkém jarním koncertě skupiny Eliščin band 16. května ve Švandově divadle. Speciální bonus pak představuje nahrávka textu scenáristy Roberta Geislera „Deník začínajícího komparsisty“. Groteskní pohled na natáčení filmu Protektor očima psychopatického člena štábu přečetli před publikem divadla Na zábradlí Petr Čtvrtníček a Leoš Noha,“ popisuje DVD Protektor režisér a spoluautor scénáře Marek Najbrt.


„S naším DVD se lidem dostane hned dvojího zážitku, očekávanou obrazovou složku skvěle doplňuje odlehčená audio část. Určitě stojí za to mít DVD Protektor v domácí videotéce,“ potvrzuje producent Milan Kuchynka.


Příběh osudové lásky manželské dvojice Hany a Emila odehrávající se v letech 1939 až 1942 zaujal nejen členy České filmové a televizní akademie, ale na svém kontě má také úspěšné projekce na několika festivalech světové třídy včetně Londýnského filmového festivalu a Mezinárodního filmového festivalu v Palm Springs. Protektor vznikl ve společnosti Negativ v koprodukci s Českou televizí a společnostmi UPP a Soundsquare. Českou premiéru měl 22. září 2009.


DVD Protektor vydává Sony Music Entertainment Czech Republic.

 

NEGATIV FILM PRODUCTIONS
Ostrovní 30, Praha 1, 110 00 Czech Republic
e-mail: office@negativ.cz, phone +420 224 933 755, fax 1420 224 933 472, www.negativ.cz
www.protektor-film.cz

Mediální servis: 2media.cz, s.r.o., www.2media.czAutor: taita2 - Autor z oblibeny.cz + tiskové zprávy pořadatelů

Články o kultuře, zábavě a cestování

Vkládejte jen vlastní články shodné s tématem webu. Nevhodné články budou smazány. Zakazujeme vkládat texty z jiných webů. Při porušování autorských práv nás prosím kontaktujte.

O sekci články o kultuře

Reklama za vstupenky • Požádat o aktualizaci článku • Jak přidat článek?

 

Autory článků jsou sami uživatelé. Vkládejte prosím pouze vaše vlastní články, které jsou shodné se zaměřením našeho webu, tedy články o kultuře. Oblibeny nenese odpovědnost za jejich slohovou podobu a gramatické chyby. Nevhodné články budou bez varování smazány. Oblibeny.cz si vyhrazuje právo smazat, nebo změnit obsah článků. Je zakázáno vkládat texty z jiných webů. V případě podezdření na porušování autorských práv nás prosím neváhejte kontaktovat. Naleznete u nás novinky ze světa kultury, informace a články, hudební recenze, kulturní zprávy, aktuality o tom co se kde děje a jiné aktuální události.