Absolut Deafers - diskografie a koncerty

https://absolut-deafers.cz/  Žánr: Rock

Absolut Deafers

Absolut Deafers

Složení skupiny

Jan Jašek "Joker"- basa, zpěv

Radek Sněhota - kytara

Jiří Czyž "Cremil"- solová kytara

Martin Zeman "Macek" - bicí


Informace o skupině

Začátek kapely se datuje na 17. 12. 2007, kdy jsme dali první zkoušku: Honza Křenek (bicí), Martin Leščinský "Danger" (řev), Martin Wojnar (kytara) a Jan Jašek "Joker" (basa a zpěv). V tu dobu jsme ještě zkoušeli ve Frýdlantě nad Ostravicí v areálu Ferum. Po pár dalších sehráváních, prasklých strunách a zlomených paličkách přichází první kompletně naučená skladba a po sléze přichází další a další.

Začátkem roku 2008 kapela stěhuje k Honzovi na půdu, kde přichází první song B.I.T.C.H., do kterého "béká" Joker společně s Dangerem. Po této písničce přichází další s názvem Heart Fake, ke které text složil Jokerův kámarád Martin Mikuš a hudbu Joker s Martinem Wojnarem.

První neshody kapely přichází začátkem dubna 2008 kvůli řevu Dangera, který po nátlaku kapelu opustil. Zároveň v této době přichází sólový kytarista Cremil (Jiří Czyž), který dodává šťávu pomlácené kapele.

První koncert přichází v září 2008. Prošli jsme i soutěží Douši Buši která nás vyplivla jako páté z dvaceti což nebylo tak špatné. Repertoár se rozšířil o Antichrista a Wandering.

2.12.2009 jsme se rozloučili s kytaristou Marťasem a byli jsme ve třech dokud jsme nenašli nového "hluchoně". Tím byl Radek Sněhota, a přišel už 1.2.2010. Posunul kapelu jak vylepšením a vylazením písniček tak zkušenostmi, které do kapely přinesl. Změny v sestavě se zastavily až 11.7. 2010, kdy kapelu opouští i bubeník Honza Křenek. Kapela se stěhuje do nové zkušebny v Ostravě a za bicí usedá Martin Zeman "Macek".

Neustále změny v sestavě a v písničkách nás držely na mrtvém bodě bez mála rok až jsme se konečně v prosinci 2010 pohli nafocením PROMO fotek a nahráním live dema ve studiu.

V roce 2011 jsme zahájili naše první turné, které se skládalo se z pěti koncertů ve F-M a převážně v Ostravě. Rozhodli jsme se jeden z koncertů nahrát a vydat naše debutové CD/DVD. Podařilo se to v Ostravském Rock 'n' rollovém klubu Garage 10.2. 2011. Bylo třeba trošku popravit nahrávku ve studiu, vymyslet booklet, sehnat sponzory, a po dlouhém půlroce bylo dvojalbum jak s CD tak DVD na světě. Bylo to 28.9. 2011. V ten samý den jsme předskakovali, shodou okolností v klubu Garage, ve kterém jsme DVD natáčeli, Horkýže Slíže. Koncert se vydařil a hned si pár lidí DVD koupilo. Nebyl ani čas se moc vzpamatovat, jelikož 1.10. už nás čekal první koncert turné Vitacitu s Láďou Křížkem.

Diskografie Absolut Deafers

DEMO (live)

DEMO (live)

Live! - through 10,000 holes

Live! - through 10,000 holes