Act of God - diskografie a koncerty

https://cs-cz.facebook.com/actofgodcz/  Město: Liberec  Žánr: Metal

Act of God

Act of God

Složení skupiny

Stáňa Novotná – zpěv

Tomáš Ráček – Kytara

Martin Hrachovec – Kytara, zpěv, klávesy

Petr Prskavec – Bicí

Pavel Bukvic – Basa


Informace o skupině

2001
Kapela vzniká z dřívějších seskupení Tomáše Ráčka (kytara, zpěv) a Jakuba Grunta (Basa). V druhé polovině roku se ke kapele přidává Martin Hrachovec (kytara, zpěv) a o něco mál později Martin Kocian (bicí). V této sestavě kapela poprvé vystupuje v Hrádku n.N. na „Hruška open Air“. Na konci léta do kapely přibývá ještě Eduard Smola(Klávesy).

2002
Kapela začíná pomalu koncertovat v libereckém okolí a jen s těží se dostává do podvědomí. Do kapely přichází jako host na několik koncertů zpěvák Miro Kosťun. Toto období je pro kapelu spíše obdobím experimentování a hledání vlastního výrazu. Kapela odehraje během roku cca 11 koncertů více méně v okolí Liberce a Hrádku n. Nisou.

2003
Koncertní tempo se kapela snaží zachovat, a zároveň se připravovat na natáčení CD s názvem „Hořící kříže“. To je dokončeno v polovině července a pokřtěno 31.7. v pražském klubu Kain. Kmotry nahrávky byla kapela Black Pearl. Nahrávka se stává absolutním propadákem a jasným příkladem toho „jak se to dělat nemá“. Kapele sice nechybí nadšení, ale dalo by se říci že chybí všechno ostatní. S odstupem času a velkou dávkou nadhledu(hlavně u videoklipu) se dá jeden poslech zvládnout. Na nahrávce se i experimentuje s ženským vokálem ve skladbě „Inferno Head“ a s trochou jakoby „novátorství“ ve skladbě „H“. Koncem roku vznikají první tendence na přijetí stálé zpěvačky, které ale bohužel na dobu dalších dvou let nedostávají žádné jasnější obrysy. Poslední vystoupení se hraje 13.12. v Jablonném v podještědí.

2004
I přes hrůzostrašnou nahrávku „Hořící Kříže“ se kapele daří alespoň „na živo“ a hned v úvodu roku vyhrává soutěž kapel na ZBNMIG a zajišťuje si účast na letní BNMIG. Přes koncertování v první polovině roku se kapela dostává na „Rockový nářez za vysvědčení“, kde se jí podaří vyhrát, a získat volné dny natáčení v libereckém Spinstudiu. Přichází léto a s ním řada koncertů po celé republice, která končí dvojkoncertem v Letnici a Novém městě pod Smrkem. Následuje už jen několik regionálních vystoupení a kapela se začíná připravovat na nahrávání.

2005
Původní plán natáčení je přesunut z Listopadu na Leden, a přes všechny problémy je promo, které nakonec obsahuje sotva tři skladby z původně plánovaných pěti, dokončeno až v polovině února, a mezi posluchače se dostává až koncem Března. Kritika opět nešetří a nahrávka dostává v recenzích opět hezky „na prdel“. I tak se ale skladba „Duše neumírá“ prosadí na kompilaci „Scream of Nosferatu CD 2005“. V polovině roku však nastává zlom a po dvou letech hledání je do kapely přijata nadějná zpěvačka Anna Burianová a po krátké době začínají být připravovány skladby na nové CD. I přes neúspěch proma kapela stihne do konce října odehrát 11 vystoupení po kterých následuje pauza na přípravy nového alba, které má být hotové do konce roku. Po nabytých zkušenostech z nahrávání proma, se kapela rozhodne natočit album ve zkušebně. Nahrává se v Listopadu a Prosinci a finální verze je připravena 21. Prosince. Oficiálně je také oznámen název „…časem zapomenutí…“. Bohužel vydání se zdrží až do poloviny ledna.

2006
I přes zpožděné vydání novinky, kapela začíná vystupovat 7. Ledna na Tříkrálovém festivalu, ale ještě se starým repertoárem. Nové CD nazvané „…časem zapomenutí…“ je pokřtěno až 21. Ledna. v libereckém Krátkém a úderném divadle a kmotrem alba byl Zoran Liška. Kapela začíná objíždět řadu festivalů v Čechách a na Moravě a účastní se Havířovské Líhně ve které se dostává až do finále. Oproti dřívějším zkušenostem začínají přicházet první recenze na „…časem zapomenutí…“ až po půl roce, ale zato se konečně se dá mluvit o úspěchu. Album dostává velmi kladné hodnocení a kapela začíná být zvána do rádií k rozhovorům o novince a o dalších plánech. Kapela se opět dostává na BNMIG kde se jí dostalo cti zahájit festival na hlavním podiu. Koncertní etapa končí opět v Letnici. Bohužel už v tuto chvíli je jasné, že kapelu po pěti letech definitivně opouští Eduard Smola. Několik koncertů proto už v průběhu roku odehrává na záskok Tereza Křiklánová. Nastává dvouměsíční odmlka a po vyhrocených vztazích mezi Martinem Hrachovcem a zbytkem kapely, ohledně dalšího vývoje, odchází ze sestavy Martin Hrachovec. Poslední koncert v původní sestavě proběhl 21. prosince v libereckém RC Opera.

2007
Nastává nové období, a kapela odehrává koncert v improvizované sestavě opět v Liberecké Opeře. Následuje hledání nových členů, ale stejně jako v Martinově novém projektu „Silence of Humanity“, bez hmatatelných úspěchů. V druhé polovině roku kapelu opouští Jakub Grunt. Tomáš s Mácou v zápětí využijí nabídky kapely Mona na doplnění sestavy a tím Act of God prakticky přestávají definitivně existovat.

2008 – 2009
Ovšem už na začátku roku 2008 se scházejí Martin Hrachovec, Tomáš Ráček a Martin Kocián a probírají případnou možnost znovu seskupení. Ovšem vzhledem k angažmá v Moně a už tak velkému nedostatku času se všechna jednání protahují přes rok. Nakonec vše vypadá tak, že pokud by vůbec nějaké pokračování bylo, tak v úplně jiné sestavě. Nakonec ale přeci jen přichází do sestavy Martin Kocián a začíná se opět hrát.

2009
Kapelu doplňují Petr Klos, Pavel Bukvic, Jan Rejmon a Stáňa Novotná. V nové sestavě je nahráno třískladbové promo cd „Stíny nad ránem“. Je vyrobeno jen 50ks této nahrávky, protože je celá ke stažení na oficiálních stránkách včetně obalu. Kapela rychle obnovuje koncertní činnost a snaží se do konce roku stihnout co nejvíc akcí, kde postupně představuje nový repertoár.

2010
Rok 2010 nezačíná uplně nejpříznivěji. Petr Klos je po pádu ze střechy na čas mimo veškeré dění, přesto zvládne odehrát několik akcí. Od poloviny roku se ale koncertuje velmi zvolna, z důvodu připrav na plnohodnotné CD. Škoda jen že Máca to bere jako volnou ruku k tomu připojit se k další Liberecké kapele. Z toho, jako už po několikáté, vznikají problémy se zkouškami a tak podobně. Do toho Petr Klos mění práci kůli zranění a čas má už jen vyjmečně a navíc se začíná nahrávat. Nakonec musí být nahravání přesušeno a Martin s Petrem „odcházejí“. Plnohodnotná náhrada za Mácu se našla velmi rychle, nahradil ho Petr Prskavec a na místo kytary se vrátil zakládající člen AoG Tomáš Ráček. V tu chvíly bylo ale potřeba spíš nacvičit staré a nové skladby a k nahrávání se kapela dostala až na konci září. Nové CD by mělo být hotové do konce roku 2010.