Alkehol - diskografie a koncerty

https://www.alkehol.cz/  Město: Praha  Žánr: Rock Metal

Alkehol

Alkehol

Složení skupiny

Petr Kuna Bureš - Kytara

Ota Hereš - Kytara, sólový zpěv

Tonda Rauer - baskytara

Martin Melmus - Bicí


Informace o skupině

V listopadu roku 1991 se Ota Hereš a Petr “Kuna“ Buneš, kytaristé thrashmetalové skupiny Kryptor domluvili, že si složí pro zábavu pár písní v jiném než thrashovém stylu s texty týkající se hospodské tématiky. Středobodem jejich konzultací o obsahu tvorby se stala pražská restaurace „Na Slamníku“, kde se za asistence kamarádů a spolustolovníkůdolaďovala konečná podoba tohoto rodícího se a ještě nepojmenovaného projektu. Jelikož nápadů přibývalo přímo úměrně s počtem vypitých sklenic zlatavého moku, mohlo se 25.1.1992 slavit o to více – bylo dokončeno demo s názvem „Hospodo nalejvej“, které již pod názvem „ALKEHOL“ obsahovalo tyto songy: Intro, Hospodo nalejvej, Tak jaký cavyky, Travičko zelená, Vypít se, Všechno je jinak, Dejvice, Polibte mi, Jako obvykle, Železná Sparta,Vezmem zákon do svejch rukou a Outro. Poté bylo toto dílko poskytnuto firmě Monitor, která po jeho poslechnutí okamžitě projevila zájem o jeho vydání. Zájem byl oboustranný, a tak se během jednoho týdne od doručení dema podepsala smlouva o vydání alba. Nahrávání proběhlo v dubnu 1992 ve studiu „Propast“, a kromě songů z již zmiňovaného debutu přibyly ještě písně: Podbabskej stánek, O chlastu a Na Slamníku. Nahrávání se zůčastnil Ota Hereš (kytara, basa, zpěv, sbory), Kuna(kytara, basa, sbory), Filip Robovski (basa, sbory), Lou Fanánek Hagen(zpěv, sbory) a A.K. (automatický bubeník).

První album vyšlo pod názvem „Alkehol“ 8.června 1992, a brzy se dostalo do první dvacítky nejprodávanějších titulů tehdejší federální TV hitparády. Kvůli množícím se nabídkám ke koncertování si dva zakládající členové přibrali do souboru své kamarády: bubeníka Martina Melmuse(ex-Törr), a nabasové struny se adaptoval kytarista Tonda Rauer(tehdy kytara u Brian). V této sestavě již kapela v září 1992 nahrává píseň „Okno mé lásky“ na sampler …dej mi víc Olympic… První koncert se odehrál v této(a již nikdy nezměněné) sestavě 30.10. v Duchcově, kde Alkehol předskakoval skupině Kabát. I když se hudební kritici předháněli ve svých zdrcujících článcích o tvorbě Alkeholu, plné sály a zájem fanoušků předurčoval další počin skupiny. Tím se stalo vydání druhého alba pod názvem „S úsměvem se pije líp“ (září 1993), které dva měsíce po sobě vyhrává TV hitparádu. I díky tomuto vystupuje Alkehol 25.11.1993 před vyprodanou pražskou Lucernou.

V období 1992 – 2001 absolvuje stovky samostatných koncertů v Čechách, dvě velké turné na Slovensku a účastní se mnoha festivalů(CZ i SK). U vydavatelství Monitor dále vydává tyto alba: 1994 – Alkeholism, 1995 – Na zdraví, 1996 – Odpočívej v pokoji, 1997 – 100%, 1998 – Alkohol, to je moje milá; 1999 – Metla lidstva, 2001 – Pili jsme a budem(hity, klipy, bonusy 1991 – 2001) a natáčí videoklipy k těmto písním: Podbabskej stánek, Na Slamníku, O chlastu(live), Okno mé lásky, Buráky, Pivo dělá hezká těla, Rock’and’roll, Hlupák váhá, Houbová, Na zdraví, Odpočívej v pokoji, Nonstop a Lejboj.

V roce 2002 mění Alkehol vydavatelství, kterým se stává Sokol’s Power Voice Music a kde v dubnu 2002 vychází „Planeta vopic“(byl natočen videoklip k písni „Piju jako duha“). Zatím poslední album skupině Alkehol vyšlo u téže firmy první říjnový den roku 2003 pod názvem „Už se to smaží a peče“, a k písni „Život je krátkej“ z tohoto alba je již natočen videoklip. Bude následovat „Už se to smaží a peče TOUR 2004“, které vypukne v březnu 2004.

V roce 2005 se v lednu a únoru nacházíme ve studiu Miloše Dodo Doležala Hacienda, kde natáčíme album „Kocovina“, které vychází v dubnu opět u SPV Music. Je natočen videoklip na píseň „Rozlezem se v červy“. Do konce roku odehrajeme spoustu koncertů, kde představujeme songy z nového alba.


Od začátku roku 2006 se pracuje na nových písních a koncertuje po Česku i Slovensku. V září se v Praze ve studiu ČNSO natáčí album „Dvanáctka“, které koncem října vychází u vydavatelství Monitor-Emi. Koncertní křest alba je 1.11. v Praze v klubu Retro.

Diskografie Alkehol