Cain Da Breth - diskografie a koncerty

http://www.caindabreth.com/ www.myspace.com/caindabreth www.bandzone.cz/caindabreth  Město: Praha  Žánr: Acoustic doom metal

Cain Da Breth

Cain Da Breth

Složení skupiny

Damonica - zpěv, akustická kytara, autorka všech textů a hudby,

Samuel Hain - zpěv, perkuse,

Vašek Polívka - housle, viola, flétna a jakýkoli další nástroj, který ovládá,

Petr Janek - violoncello.


Informace o skupině

Cain Da Breth - název je staroirsky a zdál se Damonice ve snu. V překladu znamená zhruba "zpěv dvou rčení". Hrajeme hudební styl, který jsme nazvali akustický doom metal. Volíme ho raději, než "keltský folk".

Kapela vznikla na podzim roku 2003 za účelem akustického vystoupení na hradě Točník, a to pouze jako duo Damonica a Samuel Hain. Na jaře roku 2004 se k nim spontánně v průběhu koncertu přidává Vašek Polívka. V létě roku 2005 kapela, již coby trio, nahrává demo s písněmi Moonlight Tune, Black Birds a Moon Reflections, na kterém hostuje kytarista Jan-Matěj Rak. Na jaře roku 2006 se sestava Cain Da Breth uzavírá violoncellistkou Léan Cobail. V lednu 2008 dostává kapela jedinečnou nabídku od vídeňského studia Plugged Records vytvořit zde svou první dlouhohrající desku. V srpnu 2008 pak u Cemetery Records vychází, spolu s knihou básní, debutové CD SANAS. V listopadu 2009 nahrazuje Léan na violoncello Petr Janek. Vystupujeme jak na samostatných koncertech v Praze a okolí, tak také na vernisážích či dobových festivalech a trzích v Čechách i v Evropě.

Diskografie Cain Da Breth