Ice United - diskografie a koncerty

http://agentura.irossler.chttp://agentura.irossler.cz/k/dance/ice-unitedz/vybiram-ze-sveho-archivu/4 

Ice United

Ice United

Složení skupiny

Kamil Zátopek – zpěv
Jaroslav Kopecký – klávesy, sampling, basa
Jan Hlavička – kytary


Informace o skupině

Skupina Ice United (dříve Franklin) je sestavená ze zkušených muzikantů, kteří se rozhodli překvapit na taneční scéně. Kombinují progresivní taneční styl živými nástroji a tím vytvářejí originální zvukovou podobu svých skladeb.

Zakladatel skupiny Jaroslav Kopecký studoval skladbu na brněnské konzervatoři a pak externě vyučoval na JAMU. Je spoluautorem muzikálu Kamenné růže a autorem muzikálu pro děti Muzikanti a Vítr, který byl napsán podle knížky Ilji Hurníka. Rovněž spolupracoval s Janou Vaculíkovou (znáte ji například z muzikálu Hamlet, Hrabě Monte Cristo a Drákula).

Skupina Ice United spolupracuje také se zpěvačkou Kateřinou Svobodovou (absolvovala studium na Státní konzervatoři v Praze u prof. Lídy Nopové. Jako zpěvačka se podílela na filmech Jana Hřebejka -Šakalí léta, U mně obrý,Nestyda. Dále na filmu Lví král. Jako host vystupovala např. s Ivanem Hlasem, Bluesberry, Excelencí atd. Dva roky také úzce spolupracovala s Gospel Time Zuzany Stirské. V současné době vystupuje jako zpívající pianistka hrající převážně svoji a převzatou tvorbu ve stylu blues, chanson,jazz a věnuje se pedagogické činnosti.

Diskografie Ice United