Jakub Smolík - diskografie a koncerty

https://www.jakubsmolik.cz/ 

Jakub Smolík

Jakub Smolík

Složení skupiny

Jakub Smolík - zpěv

Kapela:

Pavel Geisler - bicí

Karel Jaksch - basová kytara, kontrabas

František Kasl - kytara, foukací harmonika, zpěv

Lenka Kopecká - housle

Martin Krč - piano, klávesy

Richard Procházka - solová kytara

Kateřina Steinerová - zpěv


Informace o skupině

1975

Čas středoškolského studia - se spolužákem Lubošem Trnkou zakládá svoji první skupinu. Hraje country a jmenuje se „Travaléři“.

1986

Přichází první velká nabídka - ke spolupráci s Lucií Bílou a Maximem Petra Hanniga. Na světě je první Jakubův velký šlágr „Až se ti jednou bude zdát“(prvně se objevil v pořadu „Pozor začínáme“).

1996-98

Jakubovo žánrové spektrum se opět rozšiřuje – svou muzikantskou univerzálnost a profesionalitu dokazuje při spolupráci s Michalem Davidem na dětských projektech: „Písničky Ferdy mravence“, „Štědrý večer s panem Ladou“a „Méďa Béďa a jeho přátelé“.

2002

Svým způsobem bod nového startu – Jakub podepisuje exkluzivní smlouvu s vydavatelstvím Popron Music, příprava nového alba pod produkcí Marka Dobrodinského a Michala Kracíka vrcholí. V polovině září je hotovo a Jakub odlétá do USA aktivně se zúčastnit motocyklové jízdy po slavné „Route 66“. Po návratu za obrovského zájmu médií křtí nové „hudební dítě“ – CD „Dopisy lásky“, jež se velmi záhy vyhoupne do žebříčků. To už je ovšem Jakub zpět na pódiu a sérii TV natáčení, autogramiád a koncertních vystoupení, stejně jako jeden z nejplodnějších roků, uzavře stylově – beznadějně vyprodaným vánočním koncertem v Bránickém divadle v Praze. Jeho novoročním předsevzetím je dárek fanouškům – velké jarní turné …

2004

Světlo světa spatřuje „Samotář“. Tato nová deska je opět brzy „pozlacena“ a publikum dává zpěvákovi jasně najevo, že sám opravdu není. Šňůra koncertů po celé republice je vyprodána, štace střídá štaci, dochází i na novinky v koncertním programu a mnohé přídavky. Každoroční Jakubův pražský vánoční koncert se opět pro obrovský zájem koná hned dvakrát za sebou v jeden den. To už je ale počato další hudební dítko…

2005

Jmenuje se „Chci Ti říct…“ a ukazuje se, že nebývale silná podpora fanoušků se pozitivně promítla i do novinkových písní této kolekce. Z pultů obchodů album mizí ještě rychleji, než to předchozí a to znamená jediné: je třeba poděkovat. A to ve velkém stylu. Své „DÍKY“ fanouškům řekl Jakub Smolík 9. listopadu před objektivy televizních kamer v beznadějně vyprodané Lucerně. Na pódiu této mekky českých zpěváků nejenže už obdržel Zlatou desku za nové CD (!), ale byl i zahrnut přízní a gratulacemi svých přátel – hostů galakoncertu (Lenka Filipová, Wabi Daněk, Bohouš Josef, Martin Maxa, Pepa Vojtek, Gabi Goldová a další). Televizní stanice TOP TV záznam tohoto nezapomenutelného večera odvysílala na vánoce téhož roku a na přání diváků jej mnohokráte reprízovala.

2006

Jaro roku se šestkou na konci je pro Jakuba naplněno příjemnými starostmi. Vychází mu výběrové dvoj-CD „36 nejkrásnějších balad“, zpěvák tedy absolvuje tradiční kolečko rozhovorů, autogramiád a dalších aktivit k podpoře alba. Nezahálí však ani koncertně, pilně s kapelou objíždí vlasti České. Ve studiu začíná vznikat nová deska a již ustálený autorský tým (Barták/Šándor/Derner) a nadcházející turné vánočních koncertů dávají tušit, že se Jakubovi fandové opět mají na co těšit…

2007

Osvědčená spojení a sehrané týmy zkrátka fungují. Řetězec Jakub-autoři-kapela-fanoušci ani v roce dvoutisícím sedmém neměl slabý článek a tak mohl zpěvák své příznivce potěšit nejen vydáním DVD s památným koncertem v Lucerně, ale i svého prvního zpěvníku a především nového alba „Řekni že je nebe“. Jeho obal na fotografii Romana Sluky zachycuje Jakuba s jeho nově narozeným dítětem (tentokráte poprvé nejde o píseň), dcerkou Petruškou. Nová deska je záhy pozlacena a po všech stránkách úspěšnou sezónu novopečený otec korunuje šňůrou padesáti vyprodaných koncertů, zakončenou již tradičně o Vánocích v ČEZ ARENĚ Pardubice.

Diskografie Jakub Smolík