Kamelot - diskografie a koncerty

https://www.romanhorky-kamelot.cz  Město: Brno  Žánr: Folk

Kamelot

Kamelot

Složení skupiny

Roman Horký- Romiš - kytara, zpěv

Viktor Porkrist - Viki- kytara

Pavel Plch- Bongo- bici Jiří Meisner - Jíra- basa


Informace o skupině

Všechno začalo v Brně v roce 1982. Roman Horký a Radek „Bůček“ Michal – dva nadšenci, kteří založili kapelu a rozhodli se dobýt svět. Život byl o kytarách, písničkách a hlavně o energii a radosti. Tak vznikla skupina Kamelot. Počáteční tvorba kapely zařadila Kamelot do škatulky „Folk a country“, kde je hudební skupina zařazena dodnes. Autorem všech textů a skladatelem hudby je zpěvák a leader skupiny Roman Horký, který je v současné době jediný člen původního Kamelotu. Díky tomu, že převážná většina písní vychází z jeho osobního života a prožitků, vyvíjí a mění se texty i hudba, stejně jako jeho život. A právě proto je dnes velice těžké skupinu Kamelot žánrově zařadit. Od prvních písní určených zejména k táborovým ohňům, nalezneme dnes texty s hlubokou myšlenkou, moudrem či poselstvím, které autor během svého života načerpal. V textech písní se střídají radostné chvíle se smutnými prožitky, vzpomínky na své blízké, názory na sociální situaci, autorovy sny a touhy atd.

Co však zůstává stále stejné a nezaměnitelné je poctivé a barevné aranžmá všech písní. Skupina se vyznačuje krásnými vokály všech čtyř vystupujících muzikantů a precizní hrou na kytaru kapelníka Romana Horkého. Kromě něj tvoří současnou sestavu Viktor Porkristl (kytara, zpěv), Pavel Plch (bicí, zpěv), Jiří Meisner (basová kytara, zpěv). Při poslechu písní si na své přijdou milovníci dynamických melodií, hlubokých myšlenek a občas i veselých a vtipných „oddechovek“, které nenechají nikoho v klidu sedět. Skupina Kamelot dávno překročila hranici žánru Folk a Country. Jak sám leader Roman Horký uvádí, když už je potřeba někoho někam zařadit, sám by pro svou skupinu Kamelot vytvořil zatím neexistující škatulku „Pop-tramp“.

Kapelou prošlo tolik muzikantů, že někteří se mezi sebou ani neznají. Na kytaru hoblovali: Roman Horký, legendární Radek Michal, Viktor Porkristl, a Marek Dráb. Na basu hráli: Laďa Chromeček, Petr Rotschein, David Brom a Jíra Meisner. Na perkuse to rozjížděli: Antonín Šmídek, démonický Dědek - Jaroslav Kelly Zoufalý, Richard Lašek a rozevlátý Pavel Plch. Zpívali sestřenice Kudrnové.

Ve studiu je zase nejvytíženější Petr Vavřík. I dalších hostou bylo neúrekom, namátkou, Milan Nytra, Vlasta Redl, Láďa Kerndl, Štěpán Smetáček, David Velčovský, Lenka Slabá, Karel Markytán, Ivo Viktorin, Jan Valendin, Jiří Stivín, Jarda Petrásek, Karel Macálka a tak dále, a tak dále ...

Kamelot se snaží vždycky na pódiu propojit mezi sebou i diváky, naladit se na stejnou strunu, a proto vystoupení často všechny strhne a to nás zřejmě na tom baví.

Diskografie Kamelot