LINE OF SIGHT - diskografie a koncerty

Žánr: Trash metal

LINE OF SIGHT

LINE OF SIGHT

Složení skupiny

Pavel "Frelda" Fröhlich - kytara, kapelník

Roman "Malboro" Sáček - hlavní zpěv

Jarda "Dufy" Dufek -baskytara, zpěv

Tonda "Bryan" Brychta - kytara

Martin "Kraken" Kazda - bicí


Informace o skupině

Na podzim roku 2009 se rozpadla kapela Starostovi muži z Nosislavi. Hráči měli za sebou několik desítek vystoupení, většinou s vlastními skladbami rockového až rock metalového zaměření a pár převzatých od svých "slavnějších" kolegů (Iron Maiden, AC DC, Deep Purple atp.) Z původní sestavy zůstal jen kapelník Pavel Fröhlich a zpívající kytarista Roman Sáček.

Po několikaměsíčním hledání se ozval Jarda Dufek, bývalý basák kapely Salamandra. Nedlouho poté (březen 2010) přichází Martin Kazda. Nakonec přišel kytarista Tonda Brychta (Hydrant, Charon, Zabitá neděle, Project Rock) Kapela byla kompletní a začala příprava koncertního repertoáru.

První vystoupení kapely bylo v květnu 2010 na akci Rockový Pátek Na Famotě UEFA pořádané v Kobeřicích u Brna ještě pod starým názvem Starostovi muži. Pod tímto názvem taky vystupovala až do srpna 2010.

Vzhledem k tomu, že kapela změnila žánr, ke kterému se hodí pouze texty v angličtině, vyvstala otázka vhodnosti českého názvu a možnosti jeho změny na "vhodnější". Tak vznikl název LINE OF SIGHT.
Členové kapely pracují na dalších vlastních skladbách. V týmu mají opravdu kvalitní textařku Katku Pastorkovou, která má za sebou pár úspěšných alb kapel, jako např. Salamandra, Memoria, a jiné.

Vlastní tvorba kapely se soustředí na thrashové kytarové riffy, doplněné silným vokálem, který střídá chraptivou silovou linku s ultrafalzetem nebo střední polohou. Muzikanti také kladou důraz na dynamiku a atmosféru skladeb

Diskografie LINE OF SIGHT

Dream on, Losers

Dream on, Losers