Největší výstava minerálů a drahých kamenů v Evropě

Podobné akce

Účinkující: www.vystavamineralu.cz

Typ akce: Výstava

Zahájení: 10. 4. 2013
Ukončení: 01. 1. 2022

Popis akce

V Praze – Ruzyni je otevřena největší evropská výstava drahých kamenů a vzácných minerálů. K vidění jsou tisíce exponátů z celého světa v celkové hodnotě desítek milionů korun. Vstup na výstavu je zdarma!
Expozice zabírající 3500m2 je největší výstavou tohoto typu v Evropě a je už nyní vyhledávaným cílem vášnivých sběratelů, tak rodin s dětmi. „Návštěvníci zde mohou obdivovat tisíce vzácných kamenů, minerálů, fosílií a dekoračních předmětů a soch z kamene či dřeva. Největší pozornost však přitahuje tunová křišťálová koule v hodnotě přes 7 milionů korun z Brazílie nebo obří ametystové a achátové geody,” říká Jaromír Havel ze společnosti MGM Minerals, která výstavu provozuje.
Výstava je stálá a časově neomezená. „Expozice je koncipována tak, aby oslovila všechny návštěvníky bez rozdílu věku. Jde o zábavné a dechberoucí poznávání pokladů z hlubin Země,” popisuje Havel.
Provozovatelé výstavy pravidelně dovážejí nové exponáty z celého světa. Mnohé z vystavených minerálů a kamenů jsou na prodej, do budoucna bude výstava obohacena i o tématické přednášky o těžbě minerálů, léčivé síle drahých kamenů nebo o unikátních kamenech z českých zemí.
Výstava se nachází na adrese Drnovská 968/36 v Praze 6-Ruzyni (nedaleko OBI). Otevřena je každý den od 10 do 20 hodin. Více informací lze zjistit na stránkách www.vystavamineralu.cz.

Místo konání: Drnovská 968/36 Praha 6 - Ruzyně

Přesná adresa: (Hledat na mapě)

Praha (okres: Praha kraj: Praha stát: Česká republika)

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!