Svatováclavský koncert

Podobné akce

Účinkující: SEXTETO ČESKÝCH FILHARMONIKŮ v obsazení: Bohuslav Matoušek – housle, Ota Bartoš – housle, Jaroslav Pondělíček – viola, Jan Šimon – viola, František Host – violoncello, Josef Špaček – violoncello

Typ akce: Koncert

Zahájení: 28. 9. 2015
Ukončení: 28. 9. 2015

Vstupné: 180,- děti, studenti, senioři: 140,-

Popis akce


Program: Antonín Dvořák: Sextet A dur a Slovanské tance,
Johannes Bramhs: Sextet B dur, Josef Suk a další.
Koncert je součástí Svatováclavského festivalu hudby a umění.
Komorní soubor Sexteto českých filharmoniků vznikl v roce 1994 na půdě České filharmonie. Svým složením dvojic houslí, viol a violoncell je ojedinělým stálým komorním souborem nejen v České republice, ale i ve světě. Je složen z předních hráčů České filharmonie. Inspirací k založení souboru byly pře¬devším krásné a hodnotné skladby, které pro toto netypické nástrojové slo¬žení bývají prováděny sporadicky. Soubor bezpochyby zaplnil mezeru na poli komorní hudby věnované převážně smyčcovým kvartetům a klavírním triím. Sexteto českých filharmoniků je soubor, který během prvního roku své existence pronikl na všechna česká významná pódia a je respektován a uznáván u nás i v zahraničí.
Svatováclavský koncert pořádá MKS Třebíč ve spolupráci s Cordial Musica.

Předprodej od 7. 9. 2015

Místo konání: Bazilika sv. Prokopa,

Přesná adresa: Zámek 1, Třebíč (Hledat na mapě)

Třebíč (okres: Třebíč kraj: Vysočina stát: Česká republika)

Pořadatel: Městské kulturní středisko Třebíč
WWW pořadatele: www.mkstrebic.cz

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!