Parní vlak na zahájení provozu Muzejní uhelné dráhy v Nýřanech

Podobné akce

Účinkující: Parní lokomotiva Šlechtična 475.111, vozy "Rybák" osobní řady Ce, služební Dsd, motorový vůz řady M131 a další

Typ akce: Volný čas a výlety

Zahájení: 12. 9. 2015
Ukončení: 12. 9. 2015

Vstupné: dle ceníku

Popis akce

     Vyražte s naším historickým vlakem o víkendu 12. a 13. září 2015 z Plzně na Nýřansko, kde proběhne slavnostní otevření a zahájení provozu na muzeální Uhelné dráze DIOSS Nýřany - bývalé vlečce z nádraží Nýřany do areálu dnešního podniku DIOSS. Zároveň k shlédnutí zvou výstavy lokomotiv, modelových kolejišť a hasičské techniky, pořádané v prostoru nádraží a výstava fotografií a železničních artefaktů v budově nýřanské knihovny. Ta připomene výročí 150 let uhelných drah na Nýřansku, 110 let veřejného provozu na těchto tratích a 95 let osobní dopravy na lokálce do Heřmanovy Huti. V obcích ležících kolem této lokálky budou připraveny bohaté doprovodné programy, v sobotu navíc otevře své brány pro veřejnost podnik DIOSS Nýřany a.s. u něhož se nalézá koncová zastávka muzeální dráhy. Kompletní program k nalezení na: http://imcplzen.cz/plakaty/2015_uhelna_draha_program.pdf

     Vlak z Plzně G.n. (Hlavní), který míří na výše vypsanou akci vyráží v sobotu v 8:20 a v neděli v 10:20. Nastoupit lze i v dalších stanicích na trase. Zastávku Plzeň-Skvrňany vlak projíždí.

     Akce je určena všem věkovým kategoriím, zájemcům o železnici, a těm, kteří chtějí v rámci jednoho dne zažít svezení historickým parním i motorovým vlakem, poznat kus historie slavného hornického regionu, pokochat se krásou autoveteránů, sledovat provoz na modelových kolejištích, prohlédnout si různé lokomotivy ve velikosti 1:1, navštívit firmu, která dodávala komponenty do vozů pražského metra nebo zavítat, opět pomocí vlaku, do obcí na heřmanské lokálce a nechat se oslovit jejich vlastním programem.
Všechny srdečně zveme!

Místo konání: Plzeň hlavní nádraží

Přesná adresa: Nádražní 102/9 (Hledat na mapě)

Plzeň (okres: Plzeň-město kraj: Plzeňský kraj stát: Česká republika)

Pořadatel: IMC Plzeň
WWW pořadatele: http://imcplzen.cz/

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!