Lipno Ice Marathon

Podobné akce

Účinkující: Adéla Černá

Typ akce: Sportovní akce

Zahájení: 13. 2. 2016
Ukončení: 13. 2. 2016

Vstupné: 1200

Popis akce

Extrémní závod na sněhu a ledu pro ty, kteří chtějí prověřit sebe sama v těch nejtěžších podmínkách. Teplota vzduchu klesá až na -20°C, nadmořská výška v místě konání závodu je 729 metrů nad mořem a nezpevněný terén tvoří led a sníh. Takový je Lipno Ice Marathon, který se bude konat 13. února 2016 v kempu Jestřábí v Černé v Pošumaví.

Lipno Ice Marathon je výjimečný. Nestačí jen umět běhat a vydržet tradiční maratonskou vzdálenost 42,195 km, to vše musí závodníci zvládnout i v těch nejtřeskutějších českých mrazech na sněhu a ledu. Součástí celého podniku je i půlmaraton dlouhý 22 km a 10 kilometrová vzdálenost pro mladé sportovce.

Hlavní kategorií je běh, další variantou – pokud počasí dovolí – je Freestyle, který zahrnuje brusle, běžecké lyže, kite, ledovou jachtu a kolo. Závodník si může vybrat jeden prostředek nebo je libovolně kombinovat. V disciplíně Freestyle si vybere každý, kdo má rád aktivní pohyb na ledě.
Trasa závodu povede napříč zamrzlým Lipnem. V případě té nejdelší poběží závodníci z Černé v Pošumaví až do obce Lipno nad Vltavou, kde se trať půlí a vrací zpět do místa startu v kempu Jestřábí. Obdobně je na tom i půlmaraton a Young guns maraton, který má svou otočku v lokalitě, kde sídlí vodní záchranáři – v Dolní Vltavici. V případě, že by led nebyl stabilní, mají organizátoři připravenou náhradní bezpečnou a zároveň náročnou variantu.

Místo konání: Černá v Pošumaví

Přesná adresa: kemp Jestřábí I. Černá v Pošumaví 152 382 23 Černá v Pošumaví (Hledat na mapě)

Černá v Pošumaví (okres: Český Krumlov kraj: Jihočeský kraj stát: Česká republika)

Pořadatel: YK Jestřábí
WWW pořadatele: http://www.icemarathon.cz
Předchozí akce: Toulky s rytířem Toulovcem
Následující akce: Vánoční Blešák 2015

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!