Caine-Mi: Koncert mezi knihami

Podobné akce

Účinkující: Caine Assa

Typ akce: Koncert

Zahájení: 15. 3. 2016
Ukončení: 15. 3. 2016

Vstupné: 50,- Kč

Popis akce

CAINE
„Písničkář, myšionář a tajemník se statky nehmotnými“, tak sám sebe charakterizuje člověk, který se představuje jako Caine. Má samozřejmě i své civilní jméno, ale říká o něm, že sloužilo po většinu jeho života spíš úřadům než jemu. Písničkářem se stal poté, co prý s příchodem punku do Čech zjistil, že síla hudebního sdělení není odvislá od počtu akordů. „Vzal jsem do ruky paličky a buben a začal skládat“, uvádí na svých webových stránkách. Zakládal různé punkové kapely, dnes se živí jako profesionální bubeník ve skupině Znouzectnost. K punku prý dlouho přistupoval jako k něčemu velmi dobře slučitelnému s obdivem k Mirkovi Dušínovi, ale pankáči si myslili, že si z nich utahuje a přátelé mu vysvětlili, že by měl to, co dělá, přece jen charakterizovat nějak jinak. Snad by se tomu, co skládá a zpívá na svých sólových koncertech, dalo jednoduše říkat duchovní písně. Caine dokonce prohlašuje, že každá jeho píseň je o jeho víře, ale museli byste si ho k tomu opravdu poslechnout, abyste si nemyslili, že je to nějaký hodný hoch z nedělní školy. Je to dryáčník plný strhující energie a emocí, jeho „civilní zaměstnání“ bubeníka se na něm projevuje i když hraje na strunný nástroj. Původně používal mandolínu, pak si nechal postavit mandolu, ale přestože byla vyrobena mistrem, cítil potřebu si ji celou přestavět a přizpůsobit. A tak předělal pražce, zaměnil struny, naladil mandolu úplně jinak až vzniklo „české“ bouzouki. „Každý nástroj tě inspiruje k jinému hudebnímu přemýšlení“, dodává.

U nezávislých distributorů nebo přes internet si můžete objednat Cainovy nahrávky.
Nové CD: Nadosah, předchozí: Pro jediný vlas víly, či ve dvou obalech celkem čtyři starší alba: Caine 96, Tajemství na dálku stačí, Caine a Rusová „Živě“ a Myšionáři.
„Animálně-evangelizační píseň Myšionáři,“ říká Caine, „vypráví o tom, co by se stalo, kdyby nám Evangelium Ježíše Krista přinesly myši. Vím, jak dámy reagují na myši a často se mi zdá, že když chci někomu něco ze svého prožitku víry sdělit, jsou reakce podobné“.

Myšionáře ani jiné Cainovy písničky v rozhlase téměř neuslyšíte. O to větší překvapení vás čeká na koncertech inzerovaných většinou na jeho webových stránkách www.caine-mi.cz nebo v oddělení sólistů na webu skupiny Znouzectnost. „Vždycky jsme se s kapelou hlásili k tomu, že nechceme měnit svět, že stačí, aby svět nezměnil nás“, pověděl mi Caine nedávno. „Ale když vidím, jak nás ten svět stejně mění, začínám tvrdit, že je na čase mu to vrátit. Alespoň písničkou. I tou totiž něco změnit lze. Alespoň v tom smyslu, že všechno, co člověk vysloví, nějak svět změní, i když třeba jen v jeho blízkém okolí.“
Jan Burian


CAINE-MI
Dlužno dodat, že od doby sepsání tohoto článku se přece jen pár věcí změnilo. Především již se nevykazuji na jevišti sám, ale můj „dryáčnický projev“ je zčásti kompenzován uhlazeným chováním, milým projevem, civilním zpěvem a místy i vtipnými průpovídkami... mé dlouholeté písničkářské assistentky Assi. Ta se teprve nedávno a po zralé úvaze rozhodla zveřejnit publiku, čímž jsme se oficiálně stali jedním písničkářem ve dvou tělech a nosíme hrdý přídomek -Mi za svými jmény. Říkat si hrdě a tvrdě -My, k tomu jsme se totiž zatím neprozpívali.
Caine

Místo konání: Obvodní knihovna Skvrňany

Přesná adresa: Macháčkova 28 Plzeň (Hledat na mapě)

Plzeň (okres: Plzeň-město kraj: Plzeňský kraj stát: Česká republika)

Pořadatel: Knihovna města Plzně
WWW pořadatele: m-klub-plzen.webnode.cz/

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!