Zahájení turistické sezóny na Hradě Litoměřice

Podobné akce

Účinkující: l

Typ akce: Slavnost

Zahájení: 02. 5. 2016
Ukončení: 02. 5. 2016

Popis akce

Na nevšední zahájení letošní turistické sezóny zve Centrum cestovního ruchu Litoměřice. Začátek sezóny zpestří výsadba vinné révy, otevření vinařského infocentra, představení nové knihy i vernisáž výstavy Šrůtkových obrazů. Pestrý program se na nádvoří hradu uskuteční 2. května v době od 17 do 19 hodin.
V duchu oslav 700. výročí narození krále Karla IV., které si letos připomínáme, dojde za účasti starosty města hned v úvodu k výsadbě třech sazenic vinné révy, které porostou přímo na nádvoří hradu.
Při té příležitosti dojde k otevření nového vinařského infocentra, které vzniklo v přízemí správní budovy na nádvoří hradu. „Návštěvníkům nabídne ke koupi v průběhu sezony, tedy od května do září každý den v týdnu od 11 do 16 hodin, upomínkové předměty, propagační materiály, ale i česká vína, která budou moci na nádvoří hradu nebo přímo v infocentru také ochutnat. Chybět nebude ani Královská kolekce vín speciálně adjustovaná Cechem českých vinařů u příležitosti oslav narození Karla IV.,“ informovala ředitelka CCR Anna Matulová.
Start turistické sezóny zpestří i představení právě vycházejícího „Průvodce po vinařstvích na Litoměřicku“. Publikace přibližuje zajímavou historii vinařství v našem regionu, zajímavosti z oboru vinařství a výrobní postupy. Především pak obsahuje sérii rozhovorů s vinaři, které jsou doplněny bohatou fotodokumentací. „V dalších částech pak čtenáři najdou také tipy na vinařské akce konané v regionu i rady o tom, co v souvislosti s koštováním vín a návštěvou vinařství nedělat,“ slibuje autor knihy Michal Závada, podle něhož publikace přináší atraktivní a přehlednou formou informace, které podobným způsobem dosud nebyly uveřejněny.
Slavnostní zahájení letošní turistické sezony pak ukončí vernisáž výstavy zhruba dvacítky děl pocházejících z dílny již nežijícího akademického malíře V. A. Šrůtka, které se zúčastní umělcova dcera, akademická malířka Ivana Grimmová.
Tiskovou zprávu ze dne 25. dubna 2016 zpracovala Ing. Bc. Eva Břeňová, tisková mluvčí města Litoměřice

Místo konání: Hrad Litoměřice

Přesná adresa: Tyršovo náměstí 68, Litoměřice (Hledat na mapě)

Litoměřice (okres: Litoměřice kraj: Ústecký kraj stát: Česká republika)

Pořadatel: Centrum cestovního ruchu Litoměřice, p.o.
WWW pořadatele: www.hradlitomerice.cz

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!