Divadlo Kámen a Oidipus 11 minut

Podobné akce

Účinkující: Zdeňka Brychtová, Lenka Chadimová, Michaela Ptáčková, Mirek Paulíček, Martin Vávra a další...

Typ akce: Divadelní představení

Zahájení: 14. 6. 2016
Ukončení: 14. 6. 2016

Vstupné: 100

Popis akce

V úterý 14. června uvede pražské Divadlo Kámen premiéru inscenace OIDIPUS 11 MINUT. Kapesní antické drama o nezbytnosti nerozbitné struktury a nevyhnutelnosti nepředvídatelné improvizace zakončí letošní sezónu karlínské autorské scény.

Hra OIDIPUS 11 MINUT je po nedávno uvedené letištní komedii Ztráta obsahu v konfekčním obalu opět důsledně kamennou hrou odrážející poetiku a směr divadla. Přesto jde z velké části o experiment. Inscenace je založena nejen na minimalismu, kterému se divadlo dlouhodobě věnuje, ale také na různě strukturovaných improvizacích, které herci Divadla Kámen postupně začleňují do svých rejstříků. Čtveřice herců, jejichž složení se bude při reprízách obměňovat, se za přítomnosti hudebníka a sfingy vydá vstříc antickému osudu. Od nekoordinovaného slovního „plkání“ přes esteticky laděnou fyzickou improvizaci dojdou až ke zcela stylizovanému minimalistickému jádru, ve kterém v 11 minutách prožijí skoro celý oidipovský příběh.

Režisér Petr Odo Macháček říká: „Tato forma Oidipa je pro nás experimentem a rozvojovým projektem. Komorní inscenace se postupně zúčastní asi 10 našich stálých herců a dokonce někteří hosté. Podobně jako u dalších našich improvizačních projektů je hlavním cílem pozvání diváků i herců na cestu k objevování hlubších vrstev prožívání i porozumění, hlubšího napojování, hlubší konfrontace, cestu do neznáma...“

Místo konání: Divadlo Kámen

Přesná adresa: Nekvasilova 2, Praha 8 - Karlín (Hledat na mapě)

Praha (okres: Praha kraj: Praha stát: Česká republika)

Pořadatel: Divadlo Kámen
WWW pořadatele: www.divadlokamen.cz
Předchozí akce: Svatojakubské hody 2016
Následující akce: Nabar Fest vol.6

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!