DNEŠNÍ ENERGETICKÝ SVĚT

Podobné akce

Účinkující: E.ON a obecně prospěšná společnost TERRA-KLUB o.p.s.

Typ akce: Výstava

Zahájení: 15. 8. 2016
Ukončení: 27. 9. 2016

Vstupné: Na výstavu zdarma

Popis akce

Jaké známe druhy energie a jak se dostává do našich žárovek? Co je jaderná fúze a kolik energie spotřebuje mikrovlnná trouba? Nejen na tyto otázky naleznete odpověď v Galerii Věda a umění v Akademii věd ČR. Vzdělávací výstavu Dnešní energetický svět připravila Akademie věd ve spolupráci s energetickou společností E. ON a obecně prospěšnou společností TERRA-KLUB o.p.s.
Ať už si připouštíme nebo ne, trvale udržitelný rozvoj, rostoucí cena energií, ubývající zásoby energetických surovin a dopady energetiky na životní prostředí se týkají každého z nás. V důsledku stále vyšších nároků dnešní civilizace na energii je potřeba pomýšlet na dostupnost energetických zdrojů v budoucnosti. Současné energetické zásoby velmi rychle ubývají a vyčerpatelnost některých zdrojů se pohybuje v řádu desítek let. Výstava divákům nabízí vhled do světa energetiky populárně-naučným způsobem.
Kromě řady zajímavých informací zde nechybí ani názorné ukázky předmětů, které zajišťují, aby se zejména elektřina dostala vždy správně tam, kam má, spolehlivě a bezpečně. Součástí výstavy je unikátní soubor historických úrazových plakátů či fotokoutek, ve kterém se můžete zvěčnit třeba jako elektrikáři.
Součástí výstavy je soutěž. Odpovězte na kvízové otázky a vyhrajte zajímavé ceny od společnosti E. ON. Soutěž se koná po celou dobu výstavy on-line na webu vedaprozivot.cz, ale kvíz můžete vyplnit přímo na výstavě.

Kontakt:Tereza Kopecká, kopecka@ssc.cas.cz .


Místo konání: Galerie Věda a umění, Akademie věd ČR

Přesná adresa: Národní 3, Praha 1 (Hledat na mapě)

Praha (okres: Praha kraj: Praha stát: Česká republika)

Pořadatel: E.ON a obecně prospěšná společnost TERRA-KLUB o.p.s.
WWW pořadatele: popularizace.avcr.cz.
Předchozí akce: VŠEFEST
Následující akce: Komentovaná prohlídka výstavy VŠICHNI SVATÍ

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!