NEJVZDÁLENĚJŠÍ KAMPUS ČESKÉ REPUBLIKY – PAVEL ŠEVČÍK

Podobné akce

Účinkující: Prof. MUDr. Pavel Ševčík,CSc.

Typ akce: Knihy a literatura

Zahájení: 03. 10. 2016
Ukončení: 03. 10. 2016

Vstupné: zdarma

Popis akce

Pondělí 3. října v 17.00, KNIHCENTRUM.cz DŮM KNIHY Ostrava

Prof. MUDr. Pavel Ševčík,CSc., přednosta KARIM FN Ostrava a proděkan LF Ostravské univerzity, měl tu čest být v antarktické letní sezóně v lednu a únoru 2011 prvním lékařem na stanici brněnské Masarykovy univerzity J.G. Mendela na ostrově James Ross v Antarktidě. Zážitky z prvního setkání s nejodlehlejším kontinentem (15 tisíc km vzdálený svět, znamenitě vybudovaná stanice, velcí savci, na sebe odkázaný tým) byly nezapomenutelné.
Přijďte si poslechnout jeho vyprávění a nenechte si ujít výstavu fotek, které během svého pobytu nashromáždil. V pondělí 3. října od 17.00 zahajujeme touto akcí doprovodný program 14. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Návštěvníci obdrží poukaz 1+1 ZDARMA na slavnostní zahájení festivalu.

Prof. MUDr. Pavel Ševčík, CSc. je přednosta Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Ostrava a proděkan LF Ostravské univerzity. Ve volném čase se věnuje cestování, zejména do nejrůznějších horských oblastí. Navštívil zhruba 50 zemí, je zatím stále jedním z mála Čechů, kteří stanuli na všech světadílech. Pětkrát putoval himálajskou horskou soustavou, z toho 2x v nepálském Himálaji, 1x v Ladaku a 2x v Karakoramu. Nejvýše vystoupil před 11 lety - na vrchol Muztagh Ata 7532 m v čínské části Pamíru. Ze všech cest pořizuje fotografie, je mj. autorem 15 fotografických kalendářů a několika fotografických výstav. Má za sebou řadu cestovatelských přednášek, zejména v Brně, v Ostravě pak tradičně na lednové lékařské konferenci, která v posledních letech nese název Colours of Sepsis.
Během měsíce října se zúčastněte slosování o vstupenky do Národního divadla moravskoslezského.
Po celý měsíc říjen bude v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz probíhat akce KNIŽNÍ HODY - 5. KNIHA ZDARMA. Akce platí do 31. 10. 2016.
Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

Místo konání: KNIHCENTRUM.cz, DŮM KNIHY Ostrava

Přesná adresa: (Hledat na mapě)

Ostrava (okres: Ostrava-město kraj: Moravskoslezský kraj stát: Česká republika)

Pořadatel: KNIHCENTRUM.cz, DŮM KNIHY Ostrava
WWW pořadatele: http://www.knihcentrum-ostrava.cz/news
Předchozí akce: Karlovarský Knedlík Fest
Následující akce: GRÓNSKO – LEOPOLD SULOVSKÝ

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!