Vitana majonéza cup 2016 - Mistrovství ČR v přípravě bramborového salátu

Podobné akce

Účinkující: Bramborový salát

Typ akce: Ostatní akce

Zahájení: 26. 11. 2016
Ukončení: 26. 11. 2016

Vstupné: zdarma

Popis akce

Na tradiční českou vánoční pochoutku má každá rodina svůj osvědčený recept. Proto na dvě desítky týmů z celé České republiky plánují změřit síly v umění vyrobit právě ten nejlepší. Hodnotí se kromě chuti také vůně, originalita či vzhled. O přízeň poroty budou amatérští i profesionální kuchaři soupeřit 26. listopadu ve středočeském Mratíně.

Podmínky pro soutěžní recept jsou dvě: recept musí obsahovat brambory a majonézu. Jinak se fantazii meze nekladou, a tak mohou překvapit saláty s ingrediencemi jako křepelčí vejce, čokoláda či slanina. „Nejméně polovinu soutěžních vzorků vždy tvoří tradiční bramborový salát v podobě, na jakou je většina Čechů zvyklá ze štědrovečerního stolu,“ upřesňuje ředitelka mistrovství Alena Syslová.

Jubilejní desátý ročník ponese název Vitana majonéza cup 2016 - Mistrovství ČR v přípravě bramborového salátu. Součástí akce budou i vepřové hody, loutkové divadlo a vystoupení staropražské kapely. Soutěž začíná v 10 hodin a letošní mistr výroby bramborového salátu bude znám již ve 13 hodin. Součástí mistrovství jsou i ochutnávky pro veřejnost. Největšímu zájmu se zpravidla těší vítězný salát i recept na něj. Ten posledních pět let pocházel z pera farmáře Martina Pánka z Jeseníku – pětinásobného šampiona, který se letos poprvé rozhodl mistrovství nezúčastnit. Usedne však přímo v porotě, a bude tak mít příležitost vybrat svého nástupce.

Místo konání: Hřiště

Přesná adresa: (Hledat na mapě)

Mratín (okres: Praha-východ kraj: Středočeský kraj stát: Česká republika)

Pořadatel: Vitana
WWW pořadatele: www.vitana.cz

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!