VYPEČENÁ SOBOTA V POLIČSKÉM MUZEU

Podobné akce

Účinkující: CBM

Typ akce: Pro děti

Zahájení: 25. 2. 2017
Ukončení: 25. 2. 2017

Popis akce

Zvířátka, kytičky a také kolečko z kynutého těsta připomínající nám slunce provoní v sobotu 25. února 2017 poličské muzeum. Na zahájení Jarní výstavy od zrníčka k bochníku si pro vás muzejníci připravili voňavou dílničku - vypečenou sobotu pro malé i velké návštěvníky.

„Jestliže se už těšíte na jaro, nechte se inspirovat zvyky našich předků a připravte si u nás obřadní pečivo. Kolečko z kynutého těsta dozdobené křížalami a ústřižky látek vám připomene a možná i přivolá sluníčko. Důležité je si sebou přinést malý hrneček nebo květináč na osení, které si u nás zasadíte,“ informuje kurátorka výstavy a samotné akce Mgr. Stanislava Cafourková. „Dále si spolu uhněteme a upečeme drobné dekorativní pečivo – zvířátka, kytičky apod. Z kynutého těsta uvážeme jednoduché ptáčky a z toho perníkového, připraveného podle tradiční staročeské receptury, vytvoříme vytlačovaný perník,“ dodává.

Je již neodmyslitelnou tradicí posledních let, že se v poličském muzeu po zimě připravují na výstavu ve třídě B. Martinů s jarní tématikou, zaměřenou na lidové tradice a zvyky spojené s tímto obdobím. V minulých letech jsme mohli obdivovat krásu nových i historických kraslic, zjistili jsme, jaké jsou hlavní masky Masopustu nebo jak důležitou roli po dlouhé zimě má očista a hygiena. A o čem tentokráte bude velikonoční výstava?

Výstava bude zaměřená na roli chleba v běžném i svátečním životě našich předků. Dnes jej považujeme za obyčejnou a mnohdy nejběžnější potravinu. Málokdy si uvědomujeme, co námahy se skrývá za jeho přípravou a že vše začíná už od zrníčka – prací na poli, ve mlýně, v pekárně. Na základě srovnání života v minulosti a současnosti výstava poukáže na důležitost hospodárného zacházení s potravinami a střídmosti ve stravování.

Místo konání: muzeum

Přesná adresa: TYLOVA 114 (Hledat na mapě)

Polička (okres: Svitavy kraj: Pardubický kraj stát: Česká republika)

Pořadatel: cbm
WWW pořadatele: www.cbmpolicka.cz

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!