JFB2017: DAVID DORŮŽKA TRIO (CZ) / JOE LOVANO CLASSIC QUARTET (US, BG)

Podobné akce

Účinkující: David Dorůžka – kytara, Jiří Slavík – kontrabas, Martin Novák – bicí/ Joe Lovano – saxofony, Lawrence Fields – klavír, Peter Slavov – kontrabas, Carmen Castaldi – bicí

Typ akce: Koncert

Zahájení: 23. 3. 2017
Ukončení: 23. 3. 2017

Vstupné: I. kategorie: 350 Kč II. kategorie: 290 Kč

Popis akce

Kytarista a skladatel David Dorůžka je často označován jako přední představitel české jazzové scény, ovšem jeho hudební schopnosti výrazně převyšují ty manažerské a možná právě proto nehraje pod svým jménem tolik, kolik bychom si od takto titulovaného hudebníka přáli. Změna situace snad přichází s novým albem Autumn Tales – vycházejícího téměř deset let po vzniku jeho předchozího autorského alba Silently Dawning, byť v mezidobí spolupracoval na desítkách projektů jiných umělců. Páteří alba, nahraného v klasickém kytarovém triu, jsou Dorůžkovy vlastní skladby, pro inspiraci a repertoár ovšem autor využil i hudební zdroje židovské, tvorbu Bohuslava Martinů nebo český meziválečný populární jazz. Dvěma skladbami přispěl Dorůžkův kontrabasista a též vynikající sólista a skladatel Jiří Slavík. Právě skladby z tohoto alba na koncertě uslyšíme.


Saxofonistovi a skladateli Joeovi Lovanovi patří přední a jedinečné místo v panteonu jazzových kapel posledních dekád bez ohledu na velikost sestavy. Jeho záběr totiž sahá od na cenu Grammy nominovaných symfonických děl přes nejrůznější více či méně koncepční hudební projekty v menších ansámblech až k akademické pozici šéfa oddělení Jazzové interpretace na Berklee College of Music. Joe Lovano, rodák z Clevelandu, se pouští do odvážných koncepčních a tematických projektů a exceluje jak při hledání neotřelých způsobů uměleckého výrazu, tak nových cest k redefinici jazzového idiomu. Tato jeho snaha neušla ani odborníkům a na přelomu tisíciletí získal Joe Lovano cenu Grammy za dnes již kultovní nahrávku 52nd Street Themes. V roce 2014 byl Lovano oceněn jako nejlepší tenorsaxofonista a hráč na plátkové nástroje roku Sdružením jazzových novinářů a tenorsaxofonista roku časopisem Down Beat. Jazzoví znalci ocení jeho ušlechtilý tón, neochvějný rytmus a přirozené frázování, laikové zase sangvinickou pódiovou prezenci a komunikaci s publikem. Lovano vydal třiadvacet oceňovaných alb na labelu Blue Note, mj. i nedávné Past Present s dlouholetým kolegou ve zbrani Johnem Scofieldem nebo tři tituly s kvintetem Us Five.

Místo konání: Sono Centrum

Přesná adresa: Veveří 113, 616 00 Brno-Žabovřesky (Hledat na mapě)

Brno (okres: Brno-město kraj: Jihomoravský kraj stát: Česká republika)

Pořadatel: JAZZFESTBRNO AHEAD s.r.o.,
WWW pořadatele: http://www.jazzfestbrno.cz/

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!