NEVÍTE KAM S DĚTMI O JARNÍCH PRÁZDNINÁCH? NO PŘECE ZA ZÁBAVOU! Hravý program nabízí poličské muzeum

Podobné akce

Účinkující: muzeum

Typ akce: Pro děti

Zahájení: 08. 3. 2017
Ukončení: 08. 3. 2017

Vstupné: 60

Popis akce

Už máte program na jarní prázdniny? Nevíte co s volnými dny? Přijďte se podívat za námi! Pro děti bude po celý den připravený hravý program v expozicích muzea i v probíhajících výstavách. Vyzkouší si gravírování, práci s dlátem či provrtání kamene dřevěným vrtákem s kostí.
Pokud nevíte kam zajít s dětmi o jarních prázdninách, využijte programu poličského muzea. Ve středu 8. března od 13.00 do 16.00 hodin je pro ně připraven hravý den plný drobných úkolů, tvoření i poznání v expozicích muzea i v probíhajících výstavách: Od doby kamenné do doby slovanských hradišť, Jarní výstava od zrníčka k bochníku a Miroslava Zychová – Po Vánocích.
„Dopolední program, který je naplánovaný od 10.00 – 13.00 hodin bude plný rozmanitých zákoutí v expozicích muzea. V Historii města Poličky děti poznají tíhu rytířského brnění a ty menší se mohou vyhoupnout na hřbet makety koně. Zjistí, jak vypadá a k čemu sloužil koni kropíř a na památku se vyfotí před obrazem s nejstarším vyobrazením města Poličky. Malíř na něm dokonce namaloval jednu velkou chybu – pokud přijdete – pokuste se jí najít,“ zve kurátorka akce Alena Zavoralová. „Dále si děti obléknou historické kostýmy a klobouky a rázem se tak ocitnou o staletí zpátky. Zkušený řezbář František Malý jim ukáže, jak se pracuje s dlátem a následně si mohou navrhnout vlastní vzor klasicistních vrat. Expozice Sklářství na Horácku nabídne techniku zdobení skla – gravírování. Zde si budou moci vybrousit své iniciály do skleněné tabulky, pod dozorem brusičky skla Hanny Tumové, která si mimo jiné připravila na rozpracovaných skleničkách ukázku postupu broušení i to jak vypadají brusné kotouče, které se na tuto práci používají. Ve Třídě B. Martinů si na jarní výstavě vyzkouší svoji zručnost při pletení housky, upečou si sváteční pečivo – Jidáše a jako velikonoční dekoraci si domů odnesou usměvavé vajíčko s osením,“ dodává.
Pravěkou jeskyní se od 13.00 do 16.00 hodin děti vrátí v čase a ve výstavě o pravěku si budou moci vyzkoušet práci s hlínou v ruce, mletí obilí na jednoduché zrnotěrce či na rotačním žernovu, rozdělávání ohně třením dřívek či vrtání kamene dřevěným vrtákem, na jehož konci je kost. „Pod vedením zkušené lektorky paní Evy Pecháčkové se dozví mnoho zajímavostí o zpracování přírodních a rostlinných materiálů v prehistorii, vyzkouší si zkrucování a skaní a výsledkem budou náramky z lipového lýka, které budou nejen příjemnou vzpomínkou, ale také krásnou ozdobou. Paní Lenka Kmošková ze Spolku archaických nadšenců jim poté přiblíží techniky zpracování lnu a vlny a děti si vyzkouší tkaní na hřebenovém stávku,“ doplňuje organizátorka akce.
Zapojena do akce je i výstava poličské rodačky Miroslavy Zychové. Zde se malí i velcí návštěvníci pokusí rozkrýt tajemnou atmosféru zachycených okamžiků v jejích obrazech a objevit tak skrytý život věcí. Čekají je výtvarné etudy na téma nafukovacích hraček. Stejně jako malířka si vytvoří krajiny z odpadových materiálů a po přečtení Foukacích povídek Petra Nikla mohou popustit uzdu fantazii a nahlédnout tím do života již zmíněných nafukovacích hraček.

Akce se koná od 10.00 do 16.00 hodin v Centru Bohuslava Martinů v Poličce. Vstupné na akci je 60,- Kč na osobu a cena zahrnuje návštěvu výstav, expozic i veškeré potřebné pomůcky a materiály.

Místo konání: muzeum

Přesná adresa: Tylova 114 572 01 Polička (Hledat na mapě)

Polička (okres: Svitavy kraj: Pardubický kraj stát: Česká republika)

Pořadatel: cbm
WWW pořadatele: www.cbmpolicka.cz
Předchozí akce: pARTy ve Františkánu
Následující akce: EHD - DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!