Festival Finále Plzeň 2017

Podobné akce

Účinkující: Hlavním cílem festivalu Finále Plzeň je představit divákům co nejucelenější obraz soudobé české a slovenské filmové, televizní i internetové tvorby. O vítězích hlasují odborné mezinárodní poroty v kategoriích Nejlepší celovečerní hraný nebo animovaný film, Nejlepší televizní projekt v kategorii cyklická tvorba, Nejlepší televizní projekt v kategorii necyklická tvorba a Nejlepší dokumentární film. Z přihlášených děl bylo letos v dramaturgickém předvýběru nominováno do soutěže 40 filmových a televizních projektů, nevybrané celovečerní filmy budou promítány bilančně v rámci přehlídky V síti roku 2016. V kategorii Na vlně se publikum setká s aktuálními snímky jako jsou Bába z ledu Bohdana Slámy, Špína režisérky Terezy Nvotové nebo Pátá loď od Ivety Grófové, které jsou v distribuci uváděné od ledna do dubna 2017. Sekce U pramene nabídne krátké české i zahraniční studentské filmy, které uspěly na zahraničních filmových festivalech. Finále Plzeň každoročně přináší také ta nejnovější díla – české a slovenské premiéry a předpremiéry v sekci s názvem První úlovek. Právě v té bude v předpremiéře uveden první film nové trilogie Jana Hřebejka Zahradnictví: Rodinný přítel, který letošní ročník slavnostně zahájí. Promítat se bude dokonce ve třech sálech. Festivalové sekce s přesahem do zahraničí Již pošesté si udrželo svébytné místo v programu promítání zahraničních filmů ze spřátelených evropských festivalů v rámci sekce Festival ZOOM. Letos se zapojilo Chorvatsko, Slovinsko a Rakousko. Díky podpoře Česko-německého kulturního jara, které se koná k 20. výročí podepsání Česko-německé deklarace, vznikla pouze pro letošní ročník festivalu speciální sekce Německé kino. Budou zde uvedeny zejména filmy, které u nás nebyly v distribuci a také studentské filmy z prestižních německých filmových škol. Nové možnosti přinese i sekce České stopy v zahraničních koprodukcích, kde kromě minoritních českých koprodukcí mají své místo například snímky z Číny, Indonésie, Norska a Velké Británie, které se natáčely v České republice, ale nebyly zde uvedeny. Krok do zahraničí i minulosti nabídne archivní sekce s podtitulem Talent ve vyhnanství. Seznámí diváky s méně známými díly českých a slovenských filmařů, kteří po roce 1968 emigrovali. Na programu bude německý film Proměna (1975) Jana Němce, americký film Zákon a nepořádek (1974) Ivana Passera, rakouský snímek Maják od režiséra Vojtěcha Jasného.

Typ akce: Festival

Zahájení: 20. 4. 2017
Ukončení: 26. 4. 2017

Vstupné: Cena vstupenky na projekci je 80 Kč

Popis akce

Finále Plzeň oslaví v dubnu třicetiny, zahájí ho Hřebejkův film Zahradnictví: Rodinný přítel

Jubilejní třicátý ročník filmového festivalu Finále Plzeň se uskuteční v termínu od 20. do 26. dubna 2017. Hlavním pilířem největší přehlídky českých a slovenských filmů bude i letos soutěž celovečerních hraných a animovaných filmů, dokumentů a televizních a internetových projektů. O vítězích ocenění Zlatý ledňáček rozhodnou již tradičně 3 odborné mezinárodní poroty, které budou vybírat ze 40 nominovaných soutěžních projektů z české a slovenské produkce.

Festival zahájí svou předpremiérou první film nové trilogie Jana Hřebejka s názvem Zahradnictví: Rodinný přítel, který diváci budou moci během festivalu zhlédnout v rámci sekce První úlovek. Objeví se také nová sekce Německé kino, aktuální filmy z méně známých českých koprodukcí nebo archivní sekce s podtitulem Talent ve vyhnanství. Připraven je i doprovodný program v podobě autorských čtení, výstavy, koncertů a srazu s youtubery.

Novinkou budou filmová promítání na netradičních místech například projekce sitcomu Kosmo včetně zážitkového odpoledne v prostorách 3D Planetária plzeňské Techmanie. Hlavním festivalovým dějištěm zůstává Měšťanská beseda a DEPO2015 v Plzni.

Místo konání: Měšťanská beseda

Přesná adresa: Kopeckého sady 59/13, 301 00 Plzeň 3 (Hledat na mapě)

Plzeň (okres: Plzeň-město kraj: Plzeňský kraj stát: Česká republika)

WWW pořadatele: http://www.festivalfinale.cz/

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!