Akira Kurosawa: Sedm samurajů - DERNIÉRA! (v Divadle Komedie)

Podobné akce

Účinkující: Tomáš Dianiška, Richard Fiala, Radovan Klučka, Miloslav König, Jan Meduna, Robert Mikluš, Marek Pospíchal a Anežka Kubátová

Typ akce: Divadelní představení

Zahájení: 21. 5. 2017
Ukončení: 21. 5. 2017

Vstupné: 250,-/150,-

Popis akce

Příběh začíná výzvou starce: „Musíme najít hladové samuraje.“ Hledejme samuraje uvnitř, vyhladovělé dlouhodobým pobytem ve zdánlivém bezpečí. Samuraje, kteří získají zpět ženy, úrodu, saké a vlastní proměnu v zápasu se zbojníky. I v dnešní době chceme zažít „spolehlivý pocit mužné družnosti a pach mužského potu“, jak pojmenoval svou lásku k žánru japonského westernu Kurosawa. A to nikoli ve sterilní posilovně, ale ve vřelé náruči divadla, na jehož jeviště se sotva vejde magický počet sedmi aktérů. Neobávejme se přesily, a spolu s režisérkou Annou Petrželkovou kráčejme po ostří meče vstříc soustředěnosti a vítězství.

Režijního vedení inscenace se ujala Anna Petrželková. Divadelní režii vystudovala na VŠMU v Bratislavě. Po dokončení studií režírovala na mnoha českých i slovenských divadelních scénách, mimo jiné v Huse na provázku, Divadle Na zábradlí nebo ve Švandově divadle. Za svou režijní práci byla nominována na prestižní slovenskou cenu Dosky v kategorii Objev roku, několikrát obdržela nominaci na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku a později získala Cenu divadelní kritiky v kategorii Talent roku.

režie: Anna Petrželková

adaptace: Šimon Peták

dramaturgie: Tereza Marečková

kostýmy: Hana Knotková

scéna: Lucie Labajová

hudba: Jakub Kudláč

Hrají: Tomáš Dianiška, Richard Fiala, Radovan Klučka, Miloslav König, Jan Meduna, Robert Mikluš, Marek Pospíchal a Anežka Kubátová

- - - - - - - - - - - -

Rezervace v síti GoOut: https://goout.net/cs/listky/masopust-sedm-samuraju/gocb/

(hrajeme v Divadle Komedie - Jungmannova 1, Praha 1, 110 00)

Místo konání: Divadlo Komedie

Přesná adresa: Jungmannova 15/1, Praha 1 (Hledat na mapě)

Praha (okres: Praha kraj: Praha stát: Česká republika)

Pořadatel: Masopust, o. p. s.
WWW pořadatele: www.maso-pust.cz

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!