BABYLONSKÝ AQUAPARK NABÍZÍ CHŮZI PO VODĚ

Podobné akce

Typ akce: Sportovní akce

Zahájení: 01. 1. 2015
Ukončení: 31. 12. 2019

Vstupné: v ceně vstupenky do Aquaparku Babylon

Popis akce

Liberec, 1. dubna 2009 Novou atrakci mohou vyzkoušet návštěvníci Aquaparku v Centru Babylon Liberec. V ceně vstupného se mohou „projít po vodní hladině“. Stačí si vlézt do obří koule z PVC. Novinka v Liberci se jmenuje Aquazorbing.

Aquazorbing je k dispozici v ceně vstupného do Aquaparku. Zájemci tedy neplatí za jeho vyzkoušení žádné peníze navíc. Jde o velkou nafukovací kouli o průměru dvou metrů z odolného PVC. Dovnitř se vleze otvorem, plastová koule je nafouknuta vzduchem a zavřena speciálním zipem. Pak se koule přemístí i s člověkem uvnitř na vodu. To, co se bude dít na vodě, záleží jen na „řidiči“ uvnitř.

Zásoba kyslíku je na 25 – 30 minut. Přitom jenom pět minut stačí bohatě k tomu, aby byl člověk notně vyčerpán. Těchto 5 minut totiž vydá za 40 minut strávených ve fitness. Po vodě lze v kouli chodit, kutálet se, lze v ní skákat či dělat kotouly.

V Babylonském Aquaparku je Aquazorbing k dispozici každý den od 11 do 12 a od 16 do 17 hodin. Vzhledem k rozměrům koule je provozován v atriové hale. Kvůli bezpečnosti jde vždy do vody s člověkem v kouli i jeden plavčík. Koule nesmí z bezpečnostních důvodů narazit na ostrou hranu.

Waterball – aquazorbing je druh adrenalinového sportu vyvinutého před několika lety v Asii, kde vznikl během mnohaletého výzkumu. Koule je vyrobena z PVC, což je netoxický, zdravotně nezávadný a bezbarvý materiál.

Babylonský Aquapark byl otevřen 29. srpna 2000. Jde o první tématický aquapark v České republice. Ve třech vzájemně propojených halách jsou na více než 5 000 m2 zastavěné plochy umístěny různé bazény s cirkulací vody, vodními masážemi, protiproudovým kanálem, tobogány, širokou skluzavkou a s relaxačními místy ve stylových jeskyních s akvárii. Celková vodní plocha je větší než 700 m2. V objektu se nachází i mnoho dalších vodních atrakcí. Například čtyři tobogany do výšky 9 metrů od hladiny po délku 95 metrů. Hlavní atriový bazén má 238 m2 a hloubku od 0,9 do 1,2 metru.

Místo konání: Centrum Babylon

Přesná adresa: Nitranská 1, 460 01, Liberec (Hledat na mapě)

Liberec (okres: Liberec kraj: Liberecký kraj stát: Česká republika)

WWW pořadatele: www.BabylonLiberec.cz

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!