Botanicka zahrada Brno

Podobné akce

Účinkující: .

Typ akce: Rostliny

Zahájení: 01. 1. 2015
Ukončení: 31. 12. 2019

Popis akce

V roce založení Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně dostal prof. Josef Podpěra za úkol vybudovat vedle botanického ústavu také botanickou zahradu. Její důležitost pro účely výuky i širší brněnskou veřejnost zdůvodnil ministerstvu v roce 1922; elaborát byl doplněn návrhem rozpočtu na základní zařízení a práce prvním zahradníkem Jindřichem Jiráskem, který měl bohatou praxi v několika evropských botanických zahradách. Avšak pro závažnou nemoc místo zastával jen krátce a inspektorem zahrady se stal jeho bratr František Jirásek (nar. 1896), který udržoval vysokou úroveň sbírek v zahradě i ve sklenících dlouhá léta, až do roku 1961. (Další vedoucí: inspektor Vladimír Láník do roku 1978, Ing. Jiří Nohel do roku 1998, Ing. Marie Tupá doposud).

Botanická zahrada nabízí v současné době bohatý celoroční program, který se skládá nejen z průvodcovské služby, ale pravidlem se staly minimálně tři výstavy do roka. Každý školní rok je zahajován již tradiční Zahradní slavností - významnou akcí Masarykovy univerzity, na které je mimo jiné v botanické zahradě vernisáž výstavy některého ze současných žijících umělců. Během let se zde představili umělečtí kováři, skláři, keramikové, sochaři a slévači umělecké litiny. Některá díla se stala součástí stálé expozice.

V zimním období (říjen až březen) je otevřeno denně od 9 do 15 hodin včetně skleníků.

V letním období (duben až září) je otevřeno ve všední dny od 9 do 17 hodin, o víkendech od 9 do 16 hodin. Skleníky jsou otevřeny po celý týden od 9 do 16 hodin.

O svátcích je zahrada většinou uzavřena

Místo konání: Botanicka zahrada PřF

Přesná adresa: Kotlářská 2 (Hledat na mapě)

Brno (okres: Brno-město kraj: Jihomoravský kraj stát: Česká republika)

WWW pořadatele: http://

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!